Podczas targów 3D Print Expo będzie miał miejsce pierwszy w Moskwie konkurs o tematyce 3D dla uczniów. Wydarzenie odbędzie się 9 października. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Edukacji 3D, którego działalność polega na wdrażaniu technologii 3D w procesy edukacyjne.

Konkurs pozwoli utalentowanym jednostkom na zaprezentowanie swoich zdolności, będzie też dla uczniów i nauczycieli szansą na zgłębienie tajników skanowania i druku 3D, spotkanie specjalistów z branży i posłuchanie o świetlanej przyszłości technologii addytywnych.

W konkursie wezmą udział uczniowie klas 7-9 z 8 moskiewskich szkół i jednego gimnazjum. Szkoły zostały wybrane na podstawie aktywności podczas seminarium pt. “Wcielanie innowacji w proces akademicki”, które odbyło się w lutym tego roku.

Konkurs będzie się składał z trzech etapów:

 • Skanowanie 3D
 • Modelowanie 3D
 • “Malowanie” 3D

Projekty będą ocenianie na podstawie kryteriów takich jak: szybkość realizacji zadania, dokładność, jakość wykonania, funkcjonalność i trafność zaproponowanego rozwiązania. W składzie jury zasiądą: prezes Stowarzyszenia Edukacji 3D Roman Bondarenko, przedstawiciele regionalnych centrów technologicznych i firm partnerskich: 3D CON, Junior Skills,  FabLab, 3D today oraz organizatora targów 3D Print Expo.

Więcej informacji na stronie: 3d-expo.ru.
Zródło: materiały prasowe

Adela Walczak
Specjalistka w dziedzinie szeroko pojętego Rapid Prototyping'u, kształciła się na kierunkach: Matematyka Stosowana, Product Design Engineering oraz Papiernictwo i Poligrafia. Jest aktualną wicemistrzynią Polski w Curlingu, w przeszłości reprezentowała kraj m.in. na Mistrzostwach Świata.

  Zostaw odpowiedź

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Może cię również zainteresować

  Więcej w News