W najbliższą środę, 26 października na Stadionie Narodowym w Warszawie startuje XV Konferencja Nowoczesnych Technologii – DPS FORUM 2016. To nie tylko platforma do wymiany doświadczeń użytkowników Solidworks z ekspertami DPS Software i przedstawicielami producenta tego oprogramowania  – Dassault Systems, lecz również świetna okazja do pozyskania informacji o pionierskich rozwiązaniach z dziedziny komputerowego wspomagania projektowania, analiz inżynierskich oraz wytwarzania. Po raz drugi w historii tego wydarzenia, pojawią się na nim również drukarki 3D – w tym absolutna nowość w postaci Ultimakera 3.

Ultimaker 3 miał swoją światową premierę zaledwie tydzień temu. W Polsce prezentacja odbyła się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Zaprezentowano dwa nowe modele urządzeń – Ultimaker 3 oraz Ultimaker 3 Extended. Holenderski producent wyposażył je m.in. w dwie głowice drukujące, w tym jedną dedykowaną do materiałów podporowych PVA, moduł WiFi i komunikację mobilną, system automatycznego pozycjonowania głowic względem stołu roboczego oraz rozpoznawanie filamentów za pomocą technologii NFC.

Uczestnicy konferencji będą mogli zapoznać się z drukarkami 3D na żywo, jak również porozmawiać na ich temat z autoryzowanymi przedstawicielami Ultimakera w Polsce – get3D oraz Seb-Comp.

ultimaker-3-content-photo-04

Konferencja rozpoczyna się o 09:30. Wg zapowiedzi organizatorów pojawią się na niej przedstawiciele ponad 100 firm – a odwiedzi ją ponad 400 gości i uczestników.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like