Ultimaker otrzymuje duże dofinansowanie w celu zwiększenia globalnej ekspansji

0

Ultimaker – jeden z największych producentów desktopowych drukarek 3D na świecie poinformował, że podpisał umowę inwestycyjną z czołowym europejskim funduszem inwestycyjnym – NPM Capital, który stał się równocześnie udziałowcem spółki. Wysokość wkładu kapitałowego nie została ujawniona, jednakże Ultimaker zapewnia, że jest ona duża. Pozyskane środki mają pomóc spółce przyspieszyć prace badawczo-rozwojowe nad swoimi produktami, lecz przede wszystkim w jeszcze większym stopniu zwiększyć globalną ekspansję rynkową.

Aktualnie Ultimaker posiada siedziby w rodzimej Holandii oraz USA, a jego sieć dystrybucji obejmuje ponad 100 krajów na całym świecie. Klientami firmy są zarówno duże korporacje przemysłowe, jak również oddana rzesza użytkowników indywidualnych, w postaci hobbystów i amatorów niskobudżetowego druku 3D. Flagowym produktem jest Ultimaker 3 występujący w dwóch wersjach: nominalnej o obszarze roboczym na poziomie 20 cm w każdej z osi XYZ i Extended, powiększonej w osi Z do 30 cm.

NPM Capital – nowy inwestor Ultimakera, został założony w 1948 r. i jest częścią holdingu SHV, zatrudniającego ok. 60 tysięcy pracowników na całym świecie. Inwestor objął udziały w spółce dołączając do trójki jej założycieli – Martijna Elsermana, Erika de Bruijn i Sierta Wijnia.

Twórcy Ultimakera: Siert Wijnia, Erik de Bruijn i Martijn Elserman

To kolejna duża inwestycja w Ultimakerze w ciągu nieco ponad roku. W połowie września 2016 r. informowaliśmy, że firma otrzymała wsparcie Europejskiego Banku Inwestycyjnego na kwotę 15 mln € w celu rozwoju swojej linii produktowej oraz oprogramowania CURA.

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku.