Ultimaker – jeden z największych producentów desktopowych drukarek 3D typu FDM / FFF na świecie, ogłosił premierę nowego, a zarazem pierwszego autorskiego urządzenia do post-processingu – PVA Removal Station. Jego zadaniem jest rozpuszczenie i wypłukanie struktur podporowych z wydruków, wykonanych z PVA. Urządzenie ma się pojawić w sprzedaży w połowie przyszłego roku.

Dwugłowicowe drukarki 3D, które wykorzystują PVA (polialkohol winylowy) jako materiału podporowego, wymagają dodatkowego post-processingu w celu jego usunięcia. Można to osiągnąć kapiąc wydruk 3D w pojemniku z wodą, warto jednak aby była ona podgrzewana i miała zapewnioną cyrkulację. W zależności od wielkości i geometrii części oraz gęstości struktur podporowych, proces ten może zająć nawet więcej niż jeden dzień. Stacja do usuwania PVA Ultimakera skraca ten czas nawet o 75%. Producent zapewnia dodatkowo, że materiał podporowy będzie na tyle dobrze rozpuszczony, że dodatkowe, ręczne usuwanie jego resztek z wydruku będzie ograniczone do minimum.

Pojemność stacji to 13,5 litrów. Urządzenie jest wyposażone w automatyczną zmianę kierunku cyrkulacji wody oraz ręcznie ustawianą prędkość wirnika. Posiada kosz i przegrodę do wkładania wydruków. Wskaźnik nasycenia PVA pokazuje czy woda wymaga już wymiany, a przezroczysta obudowa pojemnika pozwala na szybki podgląd procesu rozpuszczania.

Źródło: www.ultimaker.com
Grafika przewodnia: w.ultimaker.com / zdjęcie wykorzystywane wyłącznie jako prawo cytatu w myśl Art. 29. Prawo cytatu Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like