Nexa3D, producent ultraszybkich przemysłowych drukarek 3D, ogłosił że udostępni swoją opatentowaną technologię druku 3D Lubricant Sublayer Photo-curing (LSPc) za pośrednictwem globalnego rynku cyfrowego Xometry, który łączy nabywców korporacyjnych z dostawcami rozwiązań addytywnych. Usługa drukowania 3D będzie oferowana za pośrednictwem globalnej sieci sprawdzonych dostawców Xometry, wykorzystujących zarówno przemysłowe drukarki 3D z serii NXE, jak i stacjonarne drukarki XiP.

Obie drukarki 3D wykorzystują opatentowaną przez Nexa3D technologię LSPc, która jest zastrzeżonym procesem tzw. zamaskowanej stereolitografii (mSLA), który jest o rząd wielkości szybszy niż tradycyjna stereolitografia i cyfrowe procesy świetlne. Proces LSPc wykorzystuje matrycę LED jako źródło światła, wraz z fotomaską LCD, która kształtuje obraz warstwy. Opatentowana przez firmę Everlast Membrana minimalizuje siły odklejania się produkowanych wydruków, co skutkuje szybszą prędkością nakładania warstw dzięki większej intensywności światła, co ostatecznie przekłada się na lepszą jakość druku i nawet 20-krotny wzrost wydajności.

Opatentowana przez Nexa3D technologia Lubricant Sublayer Photo-curing (LSPc) zapewnia nawet 20-krotny wzrost wydajności profesjonalistom i firmom każdej wielkości. Partnerstwa ze światowej klasy dostawcami materiałów i otwarta platforma materiałowa odblokowują pełny potencjał polimerów wytwarzanych addytywnie do masowej produkcji. Zautomatyzowane narzędzia programowe optymalizują cały cykl produkcyjny za pomocą algorytmów wzajemnych zależności procesów, które zapewniają wydajność części i spójność produkcji, jednocześnie redukując odpady, energię i minimalizując ślad węglowy.

Wyłącznym dystrybutorem Nexa3D Polsce jest 3D Phoenix. Zapytaj co może zmienić w Twoim biznesie: [email protected].

Źródło: materiały prasowe 3D Phoenix
Zdjęcie: www.businesswire.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Poznaj sufity napinane

Portal COLORISED to kompleksowe źródło informacji, porad i inspiracji dla osób planujących remonty mieszkań, domów oraz wyposażania wnętrz. Znajdziesz na nim poradniki dotyczące wykończenia wnętrz: sufity napinane PVC, sufity napinane z tkanin, tapety, tapety z tkanin, oświetlenie LED, systemy oświetleniowe LED, podłogi, systemy ogrzewania i wielu innych.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like