Uniformity Labs ogłosiło dostępność swojego stopu niklu UniFuse IN625 oraz zoptymalizowane parametry dla laserowego druku 3D proszków o grubości warstwy 60 µm. Firma opracowała proszek Inconel 625 o wysokiej gęstości i wielomodalny, jak również parametry druku 3D dla grubości warstwy 60 µm dla drukarek 3D z laserami o mocy 400W. Proszek Uniformity Labs może być również drukowany z typowymi parametrami skanowania przy różnych grubościach warstw i mocach lasera, z ulepszonymi właściwościami mechanicznymi lub ze zwiększoną prędkością lasera i przepustowością pracy.

W przypadku przykładowej konstrukcji części drukowanej w Inconel 625, Uniformity udowodniło, że przy zastosowaniu parametrów HPS o grubości warstwy 60 µm i mocy lasera na poziomie 370 W można uzyskać 2,1-krotnie szybszy czas ekspozycji, jak również właściwości mechaniczne w porównaniu z konkurencyjnymi ustawieniami skanowania, o grubości warstwy 40 µm.

Firma twierdzi również, że większe zagęszczanie i optymalizacja rozkładu wielkości cząstek proszków wielomodalnych Uniformity pomagają uzyskać bardziej jednorodne i gęstsze warstwy na platformie roboczej, co pozwala na bardziej powtarzalne budowanie części przy wysokiej przepustowości. Według firmy pozwala to na wykorzystanie jej proszków do produkcji części o ulepszonych właściwościach mechanicznych i wyższych szybkościach druku 3D.

To ogłoszenie następuje po niedawnej dostępności szeregu proszków ze stali, aluminium i tytanu pod marką UniFuse dla technologii L-PBF oraz UniJet dla technologii wiązania proszków, co zwiększa nasze portfolio materiałów do 13 proszków o wysokiej gęstości, z wieloma innymi zbliżającymi się do dostępności.

Właściwości mechaniczne i gęstościowe dla wydrukowanego stopu niklu UniFuse IN625 są przedstawione poniżej:

  • grubość warstwy 60 µm, 400 W
  • 99,98% gęstości, 2,1-krotnie większa przepustowość z porównywalnymi właściwościami w porównaniu do konkurencyjnych drukarek o grubości warstwy 40 µm
  • wytrzymałość na rozciąganie (Rm z bar) – 948 ± 8 MPa
  • wytrzymałość na rozciąganie (Rm xy bar) – 1039 ± 9 MPa
  • granica plastyczności (Rp0,2 z bar) – 585 ± 11 MPa
  • granica plastyczności (Rp0,2 xy bar) – 695 ± 26 MPa
  • wydłużenie przy zerwaniu (A z bar) – 47 ± 4
  • wydłużenie przy zerwaniu (A xy bar) – 40 ± 6
  • chropowatość powierzchni w kierunku z, bez obróbki (µm) 8,5 ± 1,2

Źródło: www.uniformitylabs.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like