Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych podpisała ze Stratasys kontrakt o wartości 20 milionów dolarów na zakup w ciągu najbliższych pięciu lat 25 drukarek 3D Stratasys F900. Dostawa pierwszych ośmiu maszyn ma dojść do skutku jeszcze w 2021 r. Oprócz drukarek 3D, umowa obejmuje wsparcie i obsługę serwisową, materiały eksploatacyjne oraz pakietów szkoleniowych dla operatorów urządzeń.

Drukarki 3D trafią do baz marynarki wojennej w Stanach Zjednoczonych i Japonii. Mają służyć do produkcji części końcowych, narzędzi i pomocy szkoleniowych, a także do produkcji rozproszonej na potrzeby utrzymania floty samolotów w bazach wojskowych na całym świecie.

Stratasys F900 jest najbardziej precyzyjnym, przemysłowym systemem FDM w ofercie Stratasys. Posiada największą komorę roboczą spośród dostępnych modeli Fortus. Ze względu na wysoką precyzję i jakość wydruku jest wykorzystywana w branżach takich jak motoryzacja czy lotnictwo. Posiada obszar roboczy na poziomie 914 × 610 × 914 mm i obsługuje szeroką gamę specjalistycznych materiałów: ABS-M30, ABS-M30i, ASA, ABS ESD7, Antero 800NA, Nylon 6, Nylon 12,PC, PC-ABS, PC-ISO, PPSU (PPSF), ST-130, a także materiały z certyfikatem niepalności: ULTEM 9085 i ULTEM 1010.

Źródło: materiały prasowe

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like