US3D.eu – serwis ogłoszeniowy z używanymi drukarkami 3D

0

W ostatnim czasie w Polsce pojawiły się dwa serwisy internetowe oferujące używane drukarki 3D. Pierwszym był dział z tego typu urządzeniami na stronie 3DFilamenty, a niedawno swoją premierę miała Uzata.com – platforma oferująca profesjonalne drukarki 3D z całego świata. Najnowszym serwisem tego typu jest US3D.eu autorstwa firmy Blackfrog. To co wyróżnia go spośród pozostałych, to grupa docelowa, którą są użytkownicy niskobudżetowych drukarek 3D – w tym również pasjonaci i hobbyści składający RepRapy.

US3D.eu posiada bardzo prosty, lecz estetyczny i przejrzysty layout. Korzystanie z serwisu jest intuicyjne, pozwalając na szybkie dotarcie do wszelkich potrzebnych informacji. Dział ofertowy jest podzielony na trzy sekcje: drukarki 3D profesjonalne, drukarki 3D niskobudżetowe – seryjne, oraz drukarki 3D amatorskie / RepRapy. Dodatkowo użytkownik ma dostęp do mapy Polski, gdzie może przeszukiwać ofertę pod kątem geograficznym.

Dodawanie ogłoszeń jest bezpłatne – operator serwisu pobiera opłaty wyłącznie za promowanie wybranych ogłoszeń, czy to w formie graficznej, czy tekstowej. Z racji, iż US3D.eu dopiero co wystartował, ceny są promocyjne, a ich poziom bardzo atrakcyjny dla ogłoszeniodawców.

Oprócz ofert drukarek 3D, Blackfrog zamierza na dniach wprowadzić możliwość dodawania ofert na części do budowy drukarek 3D oraz filamentów – skierowanej tylko do użytkowników prywatnych (niekomercyjnych). Ma to otworzyć możliwość umieszczania ogłoszeń przez osoby, którym zalegają różne drobiazgi pozostałe po budowie własnych urządzeń oraz końcówek materiałów do druku 3D. Byłaby to bardzo ciekawa funkcjonalność, gdyż aktualnie jedynym miejscem gdzie można znaleźć tego typu oferty jest forum MójRepRap (na Allegro znajdują się wyłącznie ogłoszenia komercyjne).

US3D 02

Jedynym minusem serwisu jest w tej chwili dość znikoma ilość ogłoszeń, ale biorąc pod uwagę, iż serwis funkcjonuje w sieci zaledwie tydzień, nie należy się temu zbyt mocno dziwić. Zachęcamy do korzystania z jego zasobów i dodawania własnych ogłoszeń.

Źródło: www.us3d.eu

Udostępnij.

O autorze

Informacje Prasowe

Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.