Specjaliści z dziedziny epidemiologii przestrzegają, że najlepszym sposobem na zapobieganie kontaktu z koronawirusem jest unikanie dużych skupisk ludzkich oraz ograniczenie kontaktu dotykowego z takimi elementami jak poręcze, uchwyty czy klamki. Powierzchnie dotykane każdego dnia przez setki ludzi maja wysoki potencjał transferowania wirusa, który może przetrwać na nich nawet kilkadziesiąt godzin.

Rozwiązanie takiej sytuacji mogą stanowić elementy, które pozwalają na korzystanie z przedmiotów, będących nieodłącznym elementem prozaicznych czynności dnia codziennego, bez konieczności używania dłoni.

Jednym z nich jest bezpieczny uchwyt przytwierdzany do klamki, który pozwala na otwieranie drzwi łokciem lub przedramieniem. Możliwość obsługi klamki bez konieczności używania dłoni obniża prawdopodobieństwo przenoszenia się wirusa zarówno z dłoni na powierzchnie, jak i odwrotnie.

Z uwagi na dużą liczbę zapytań, jaką dostawaliśmy na przestrzeni ostatnich tygodni zdecydowaliśmy się na opracowanie własnego modelu uchwytu i świadczenie usług druku 3D. Druk 3D realizowany jest według autorskiego projektu, w którym uchwyt wyposażony został w ruchomy na zawias, przez co model może zostać stworzony w jednej części. Co więcej, projekt modyfikowany jest według indywidualnych potrzeb klienta i dostosowany do kształtu i rozmiaru klamki.

Bezpieczne uchwyty na klamki do drzwi to nie jedyne produkty realizowane przez CD3D – od kwietnia 2020 firma jest autoryzowanym producentem masek ochronnych NANOHACK 2.0 wykonywanych z antybakteryjnego materiału z nanocząsteczkami miedzi Copper3D.

Szczegółowe informacje można znaleźc tutaj:

CD3D
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować

Więcej w CD3D