Utwór tygodnia: Castet – „Brutal Krew Karate”

0

Choć stali użytkownicy serwisu zapewne tego w żaden sposób nie odczuli, w dniu dzisiejszym przeżyliśmy kolejny w naszej dość krótkiej historii tzw. „efekt Wykopu„. Wszystko za sprawą mojego niedzielnego tekstu o Strimsie, który został dodany dzisiejszej nocy i wygenerował nam do tej pory ponad 14 000 unikalnych wejść i blisko 18 000 odsłon. Jakie szczęście, że kilkanaście dni temu popełniliśmy upgrade serwera 🙂 Jako, że Wykop rządzi się swoimi prawami, nie wszystkim przypadł do gustu zarówno mój tekst jak i specyfika naszego skromnego portalu (chociaż w znakomitej większości reakcje były bardzo pozytywne). Dlatego korzystając z okazji, że to poniedziałek, specjalnie dla tych kilku niezadowolonych – zespół Castet ze Ślunska i kawałek „Brutal Krew Karate„.

Źródło: www.forum.hard-core.pl

Źródło: www.forum.hard-core.pl

Castet jest jednym z czołowych przedstawicieli hard-core punku na Śląsku, prezentując bardzo mocną i dynamiczną odmianę tej muzyki. Teksty zespołu charakteryzują się dość sporą dawką specyficznego humoru („Złoty deszcz na autobahnie„), jak również dużym szacunkiem do sceny i ludzi, którzy ją tworzą. Zespół poznałem stosunkowo niedawno za sprawą mojego serdecznego kolegi – Piotrka Pudzianowskiego, który podesłał mi kiedyś kawałek Castetu wraz z kolekcją innych kapel tego typu. 20-sekundowy kawałek „Nie gadam z tobą bo chodzisz w polarze” wywarł na mnie tak duże wrażenie, że już po 2 tygodniach byłem właścicielem płyty o tytule, którego niestety nie mogę opublikować ze względu na niecenzuralne słowa w nim zawarte. Nadmienię tylko, że chodzi o niezgodę zespołu na granie z nim w pewną lapidarnie określoną część ciała.

Dzisiejszy utwór tygodnia dotyczy z kolei zjawiska beat-downu, które ma miejsce na koncertach hard-corowych. Beat-down to specyficzny „taniec” polegający na chaotycznym wymachiwaniu rękami zaciśniętymi w pięści dookoła siebie, jak również kopaniu na oślep i skakaniu z wyciągniętymi kończynami w górę. Jest to najbardziej ekstremalna forma ekspresji w kategorii „taniec„. Taki trochę zdegenerowany i patologiczny brat pogo i moshpita. Tak czy inaczej, zachęcam do słuchania. Oto Castet i „Brutal Krew Karate

DODAJ KOMENTARZ:

Leave A Reply