Z uwagi na dzisiejsze Święto Odzyskania Niepodległości, utwór tygodnia będzie patriotyczny. Chociaż początkowo myślałem o pewnym zacnym, choć mocno niedocenionym i zapomnianym polskim zespole, ostatecznie mój wybór padł na zagranicznego wykonawcę, za to w wyjątkowo polskim tematycznie utworze. Traktuje on co prawda o Powstaniu Warszawskim, a więc o wydarzeniach mających miejsce 26 lat po dacie, którą dziś świętujemy, nie mniej jednak tekst utworu jest prawdziwym peanem na cześć polskiego heroizmu, bohaterstwa i woli walki. Oto Hail of Bullets i “Warsaw Rising“.

Hail of Bullets

Hail of Bullets to holenderski zespół death metalowy, prowadzony przez legendarnego wokalistę Martina van Drunena, znanego m.in. z występów w opisywanym w zeszłym tygodniu zespole Asphyx. Założony w 2006 roku przez van Drunena i Eda Warby – perkusistę równie znanego i cenionego Gorefest, Hail of Bullets grają tzw. old school death metal, a więc muzykę opartą na ciężkim, szybkim i bezpośrednim graniu, pozbawionym technicznych smaczków czy wielopoziomowych solówek. Jest tak jak na początku – czyli brutalnie.

Jeśli chodzi o teksty, to są one bardzo mocno osadzone w klimatach wojennych. Van Drunen jest pasjonatem historii I i II Wojny Światowej, co oddaje w bardzo dokładny sposób w tekstach zarówno Hail of Bullets jak i Asphyx, w którym obecnie występuje. Na debiutanckiej płycie HoB “Of Frost and War” z 2008 roku opisywał sytuację na froncie wschodnim z perspektywy niemieckiej armii, a na kolejnym wydawnictwie – sześcio-utworowej EP`ce “Warsaw Rising” przedstawiał kwestię Powstania Warszawskiego. Szczerze polecam odsłuchać poniższy utwór, tym bardziej, że video jest wyposażone w polskie tłumaczenie tekstu. Całość robi niesamowite wrażenie, tym bardziej że opisuje wydarzenia z perspektywy zupełnie obiektywnego komentatora.

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować

Więcej w Po godzinach