W tym tygodniu naszemu kącikowi metalowemu będzie patronował bardzo zacny i powszechnie szanowany zespół thrashowy – SADUS. Powstały w połowie lat 80-tych ubiegłego wieku, jest macierzystą grupą jednego z najwybitniejszych basistów sceny metalowej – Steve`a DiGiorgio, znanego z występów w takich zespołach jak Death (“Human” & “Individual Thought Patterns“), Autopsy (“Severed Survival“), Control Denied, Iced Earth, czy Testament. Utwór który dziś prezentujemy – “Slave to Misery“, pochodzi z trzeciej – moim zdaniem najlepszej płyty SADUS “A Vision of Misery” z 1992 roku.

Sadus

Muzyka SADUS to bardzo skomplikowany technicznie i aranżacyjnie, szybki i bezkompromisowy thrash metal. Gitarzysta i wokalista Darren Travis rozcina przestrzeń ostrymi dźwiękami swojej gitary, okraszając utwory ultraszybkimi solówkami. DiGiorgio wypełnia całość swoim basem, który w przeciwieństwie do większości produkcji metalowych, jest bardzo wyeksponowany i słyszalny. To zaprawdę równorzędny instrument nadający tej muzyce jedynego w swoim rodzaju, unikalnego brzmienia. W ostatnim utworze na płycie – “Echoes of Forever” możemy usłyszeć np. unikalną, metalową solówkę na basie.

Liczne zmiany tempa i skomplikowane, piętrowe riffy sprawiają, że muzyka SADUSA niekoniecznie musi być do przełknięcia na pierwszy raz. Mimo to warto poświęcić tej płycie trochę czasu, aby po dwóch – trzech przesłuchaniach odkryć niezwykłą złożoność tego materiału i jego artyzm. Mimo, iż jest to dość ekstremalna muzyka, to stanowi prawdziwe arcydzieło muzycznne.

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować

Więcej w Po godzinach