Pisać o TOOL to jak pisać o Nirvanie, Metallice czy Rage Against The Machine. Jeżeli nie słyszałeś – shame on you! TOOL to giganci muzyki alternatywnej, grający w jedynie sobie możliwym do zdefiniowania stylu. Nikt nie gra tak jak TOOL… no może A Perfect Cirlce, trochę już zapomniany projekt wokalisty zespołu – Maynarda Keenana. Utwór tygodnia – „Ticks and Leeches” pochodzi z trzeciej płyty zespołu – “Lateralus“, uważanej powszechnie za najlepszą w dorobku.

Tool main

Na temat tego wyjątkowego zespołu mógłbym napisać krótką książkę, dlatego skupię się wyłącznie na samym utworze. Rozpoczyna go genialne intro na perkusji Danny`ego Careya, które do prawidłowego zagrania wymaga chyba posiadania dwóch kompletów rąk. Później następuje typowe dla TOOL granie, by po dwóch zwrotkach i refrenie śpiewanych stłumionym przez Maynarda głosem, przejść do niesamowicie klimatycznego interludium granym na gitarze i wchodzących stopniowo w tle perkusji i basie. Nagle muzyka ucicha, by słuchacz został rozerwany mocnym uderzeniem gitar oraz opętańczym krzykiem Maynarda, z cokolwiek kontrowersyjnym tekstem “suck me dry…“.

Zatem, bez dłuższych zapowiedzi, zachęcam do odsłuchania tego genialnego utworu i sięgnięcia po dowolną z 4 płyt grupy. Wrażenia będą niezapomniane…

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować

Więcej w Po godzinach