Projekty 3D

Uwaga! Ten człowiek ma pistolet strzelający papierowymi samolotami… I nie zawaha się go użyć!

Można to krytykować, można to wyśmiewać, ale to właśnie druk 3D broni sprawił, że stało się o nim głośno na świecie. To pod wpływem artykułu na ten temat w Gazecie Wyborczej w grudniu 2012 roku wpadłem na pomysł pisania na temat tej technologii. I mimo, że drukowane pistolety, karabiny i strzelby zostały już dawno uznane za nie warte większego zainteresowania, wiele osób mniej zorientowanych w tej tematyce w dalszym ciągu utożsamia druk 3D właśnie z produkcją broni. Tymczasem pewien Niemiec postanowił sprowadzić ten temat na nieco… niższy poziom. Za pomocą drukarki 3D wyprodukował pistolet, który tworzy i wystrzeliwuje… papierowe samoloty.

YouTuber Dieter Michael Krone występujący pod pseudonimem Papierfliegerei wykorzystując swoje umiejętności projektowania w 3D oraz technologię druku 3D z plastiku (FDM) stworzył urządzenie, które pobiera z zasobnika kartki papieru A4, składa je w samolot papierowy i wystrzeliwuje w powietrze. Części drukowane zapewniła firma Fabberhouse.de, a reszta mechanizmów została zakupiona w internecie lub w sklepach z elektroniką. Generalnie była to typowa hobbystyczno-makerska robota.

Pistolet strzelający papierowymi samolotami

Choć koncept jest w gruncie rzeczy dość głupi (ale w kategoriach humorystycznych), Krone / Papierfliegerei stał się gwiazdą światowych serwisów poświęconych technologii druku 3D. Pistolet do strzelania papierowymi samolotami nie ma absolutnie żadnej wartości użytkowej, poza tym, że… stanowi bardzo fajną formę promocji druku 3D. Pokazuje bowiem, że tam gdzie jest pomysł i umiejętności można realizować nawet najbardziej absurdalne i bezsensowne pomysły. Bo wydaje mi się, że nawet dzieci – do których ten pomysł mógłby zostać skierowany, dość szybko znudziłyby się taką “zabawką“. Pomijam kwestię tego, że pistolet jest tak wielki, że mało które dziecko byłoby w stanie go unieść.

Pistolet strzelający papierowymi samolotami 1

Tak czy inaczej, w kategorii najgłupsza rzecz wydrukowana na drukarce 3D pistolet Dietera Krona z pewnością zasługuje na wyróżnienie…

Źródło: www.3ders.org
Grafika: [1] [2] [3]

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

3 Komentarze

  1. Masakrycznie fajne 🙂 Nawet sam składa samolociki – to jest najfajniejsze 🙂

  2. Nie określiłbym tego jako najgłupszej rzeczy wydrukowanej w 3D, co najwyżej jako pokręconą zabawkę, niespełnione marzenie “dużych chłopców” 🙂

  3. lepsze to niż “the most usless mashine” 🙂 Składnie papieru w samoloty genialne 🙂

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować

Więcej w Projekty 3D