Serwis Uzata.com, czyli katalog używanych, profesjonalnych maszyn drukujących w technologii druku 3D, zaprezentował kolejną odsłonę swojego comiesięcznego raportu rynkowego. Choć teoretycznie pierwszy miesiąc wakacji nie powinien sprzyjać sprzedaży używanych drukarek 3D – szczególnie tych z tego najdroższego segmentu cenowego, okazało się, że ilość nowych ogłoszeń w lipcu nieznacznie wzrósł w stosunku do czerwca. Co więcej, raport wskazuje na kilka ciekawych trendów rynkowych…

Po pierwsze, na rynku pojawiło się sporo używanych drukarek 3D drukujących z żywic światłoutwardzalnych w technologii DLP i SLA. Z tych bardziej znanych, przeważają drukarki 3D ProJet 1200 3D Systems, jednakże pojawiło się sporo mniej rozpoznawalnych marek jak np. japońskie Keyence. Po drugie, aż 68% drukarek 3D pochodzi z amerykańskiego rynku, gdzie najchętniej wyprzedawane są drukarki 3D Stratasysa i  ZCorpa (należącego do 3D Systems).

Pełny raport jest dostępny poniżej, jak również na stronie Uzata.com.

Uzata-Monthly-2015-07

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Comments are closed.

You may also like

More in News