Już na początku marca br. w Kielcach odbędzie się piąta edycja Dni Druku 3D – pierwszej imprezy targowej poświęconej niskobudżetowej branży druku 3D w Polsce. Dni Druku 3D to kilka tysięcy zwiedzających, dwa dni targowe w drugim co do wielkości ośrodku targowym w Europie Środkowowschodniej, nowoczesny obiekt, super komunikacja, parking zarezerwowany tylko dla uczestników Dni Druku 3d, restauracje na terenie targów, trzy sale konferencyjne do dyspozycji, duże zaplecze hotelarskie, hale i teren monitorowany pod ścisłym nadzorem ochrony – oraz bardzo atrakcyjna opłata dla wystawców za udział w imprezie! Dziś ruszają zapisy na to wydarzenie. Organizatorzy zachęcają do kontaktu w celu otrzymania kart zgłoszeniowych.

Technologie addytywne coraz bardziej upowszechniają się w świadomości konstruktorów. Rynek druku 3D w dalszym ciągu się kształtuje i dla firm, które czują że mają potencjał w tym kierunku może to być ostatnia szansa na zajęcie istotnej pozycji w tym segmencie. Branża rozwija się w ogromnym tempie, dlatego warto wykorzystywać wszystkie okazje do zdobycia nowych kontaktów. Wiele osób mówi o kontaktach biznesowych, które nawiązali w Kielcach – ostatnią imprezę na Targach Kielce odwiedziło ponad 2000 osób tylko pierwszego dnia. Rośnie też coraz bardziej świadomość klientów, coraz więcej osób słyszało o imprezie i chce wziąć w niej udział. Był już przypadek, że w Kielcach poznały się osoby z tej samej ulicy z tego samego miasta, które dziś wspólnie budują nową firmę. Warto podkreślić, że nigdzie na tak atrakcyjnych warunkach nie ma możliwości zaprezentowania się na tego typu imprezie.

Dni Druku 3D Kielce DZIEŃ 1-78

W dniach 10 – 12 marca odbędą się ogromne targi przemysłowe. W ośrodku wystawienniczym Targi Kielce odbędą się:

 • VIII Targi Obróbki Metali, Obrabiarek i Narzędzi STOM-TOOL
 • Stom Laser –II Targi Laserów i Technologii Laserowych STOM-LASER
 • Stom Blech –VIII Targi Obróbki Blach STOM-BLECH
 • Pneumaticon –VIII Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań PNEUMATICON
 • Spawalnictwo –X Międzynarodowe Targi Technologii i Urządzeń dla Spawalnictwa SPAWALNICTWO
 • Expo Surface –VI Targi Technologii Antykorozyjnych oraz Ochrony Powierzchni EXPO-SURFACE
 • Control Stom –XX Targi Przemysłowej Techniki Pomiarowej CONTROL-STOM.

To kilka tysięcy odwiedzających związanych z różnymi gałęziami przemysłu, a duża część z tych osób to potencjalny partner biznesowy lub klient.

Dni Druku 3D Kielce DZIEŃ 1-75

11 marca w środę rozpoczną się Dni Druku 3D i będą trwać dwa dni.

Dzień 1

 • 9:00 – 16.30 – wystawa drukarek 3D, wydruków, skanerów 3D, prezentacje i szkolenia
 • 11:00 – oficjalne otwarcie V edycji Dni Druku 3d w Kielcach
 • 19:00 – 24:00 – “nocne rozmowy o druku 3D” – tylko dla wystawców (firm i amatorów druku 3D).

Dzień 2

 • 9:00 – 15:00 – wystawa drukarek 3D, wydruków, skanerów 3D, prezentacje i szkolenia
 • 15:00 – oficjalne zamknięcie V edycji Dni Druku 3d w Kielcach.

Organizatorzy liczą na to, że tak jak podczas poprzedniej edycji pojawią się zapaleńcy i fascynaci nowych technologii, którzy nie zajmują się komercyjnie drukiem 3D, jednakże poświęcają im mnóstwo wolnego czasu. Wiadomo już, że pojawią się zaprzyjaźnione i współpracujące z FabLabem Kielce instytucje. W Polsce powstaje coraz więcej Fablabów i Hackerspaców a ich członkami są niezwykle aktywne osoby. Amatorom, którzy przyjadą z drukarkami 3D organizatorzy chcą zapewnić bezpłatne noclegi.

Dni Druku 3D III - podsumowanie 02

Bezpłatne noclegi dla amatorów (do wyczerpania limitu) będą przysługiwać osobom, które zgłoszą swój udział w nieprzekraczalnym terminie 25 stycznia. Osobie składającej zgłoszenie jako amator przysługuje darmowy nocleg dla jednej osoby na dwie doby. Zameldowanie na kwaterze 10 marca 2015 r. po godz. 16.00 – wymeldowanie 12 marca do godz. 10.00. Z puli bezpłatnych noclegów mogą oczywiście skorzystać przedstawiciele hackerspeców i fablabów. Warunkiem uzyskania darmowego noclegu jest czynny udział jako wystawcy w Dniach Druku 3d oraz przywiezienie i zaprezentowanie co najmniej jednej drukarki 3D. Za każde zgłoszenie amator otrzyma upominek.

Proszę pamiętać, że w tym samym czasie odbywa w Kielcach kilka imprez targowych, prosimy zatem o pilne zgłaszanie uczestnictwa w Dniach Druku 3D oraz rezerwację hotelu.

Organizatorom zależy, aby Dni Druku 3D pozostały tym czym były na początku: imprezą integrującą całą branżę, dlatego 11 marca o godz.19.00 odbędzie się impreza dla wszystkich wystawców i zaproszonych gości – „nocne rozmowy o druku 3D”. Będziemy mieli znakomitą okazję do rozmów, podglądania drukarek 3D innych oraz do spotkania ze znajomymi i poznania kolejnych. Ilość miejsca na hali na Dzień Druku 3D jest ograniczona, pierwszeństwo będzie przysługiwało honorowym członkom FabLab Kielce.

Dni Druku 3D Kielce DZIEŃ 1-82

Na potrzeby imprezy, Targi Kielce udostępniają profesjonalne zaplecze konferencyjne. Prosimy o zgłaszanie się firm, które chciałyby dokonać prezentacji lub szkoleń. Są już pierwsze propozycje, ale wiemy, że wiele firm myśli o tym żeby zaprezentować w ten sposób swoją ofertę. Pojawią się firmy, które są obecne w branży druku 3D od dawna, lecz również kilka nowych. Coraz więcej firm skupia się na rozwijaniu oprogramowania, ale konstruktorzy też nie powiedzieli ostatniego słowa. Wiemy, że pojawi się wiele specjalnych ofert i niespodzianek. Jako pierwszy, konkurs ogłosił Arek Śpiewak, z firmy 3D Printers – do wygrania jest legendarny HBot 3D – drukarka, która już w fazie projektu rozpalała wyobraźnię znacznej części osób związanych z drukiem 3D.

Zainteresowane udziałem firmy, instytucje i osoby prywatne zapraszamy do kontaktu z organizatorami:

Zachęcamy również do odwiedzania oficjalnej strony internetowej wydarzenia www.dnidruku3d.pl, fanpageu https://pl-pl.facebook.com/fablabkielce, jak również do nas, gdzie będziemy publikować najświeższe wiadomości na ten temat.

CD3D jest po raz piąty patronem medialnym całego wydarzenia.

Dni Druku 3D Kielce DZIEŃ 1-84

Grafika: wszystkie zdjęcia w artykule pochodzą z III edycji Dni Druku 3D w Kielcach, które odbyły się w marcu 2014 r.

Anna Ślusarczyk
Kierownik biura w CD3D. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w pracy na stanowiskach managerskich i kierowniczych w firmach produkcyjnych o charakterze przemysłowym i spożywczym.

  1 Komentarz

  1. Po przeczytaniu tego artykułu chodziło mi po głowie takie zdanie:
   “Był już przypadek, że w Kielcach poznały się osoby z tej samej ulicy z tego samego miasta, które dziś wspólnie budują nową firmę.”
   Zacząłem się zastanawiać, czy miałoby sens zorganizowanie takich “punktów kontaktowych” dla osób zainteresowanych działalnością w branży druku 3D, coś w stylu: “Szukasz ludzi do współpracy ze śląska idź koło wejścia bocznego”, albo “Zakładasz firmę w Warszawie, poszukaj punktu kontaktowego koło stoisk firm Monkeyfab, X i Y”? Dalej wpadł mi do głowy inny pomysł, dotyczący w ogóle pogrupowania stanowisk wystawców, ale podejrzewam, że z tym byłoby za dużo kombinacji więc pomijam.

  Zostaw odpowiedź

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Może cię również zainteresować

  Więcej w News