Jeden kabel do ładowania, który będzie pasował do wszystkich Twoich urządzeń i będzie działał przez lata? Wraz z rozwojem technologii pojawił się problem z różnymi wejściami i portami USB. W efekcie potrzebujemy zestawu różnych kabli, z rozmaitymi końcówkami do naszych urządzeń. Na przeciw ograniczeniom wyszła australijska firma Volta wraz z włoskim Metafora Design, którzy stworzyli uniwersalny kabel, pasujący do wszystkich rodzajów wejść USB. 

Volta Spark jest uniwersalnym kablem ładującym, pasującym do każdego urządzenia elektrycznego. Produkt został zaprojektowany i stworzony za pomocą ekosystemu do druku 3D polskiej firmy Zortrax. Dzięki kompleksowym rozwiązaniom z zakresu technologii przyrostowych, marka zbudowała silną pozycję na rynku. Poszerzając swoją ofertę pozwala na realizację nowych projektów za pomocą jednego kompletnego ekosystemu. Produkty Zortrax są dedykowane do zastosowań w medycynie, motoryzacji czy inżynierii, zatem nic dziwnego, że ten projekt został zrealizowany na sprzęcie polskiego producenta. 

Kable z wymiennymi końcówkami to żadna nowość, ale jak zapewnia producent, żaden z nich nie jest tak odporny na uszkodzenia. Swoją wytrzymałość osiąga dzięki ultra mocnemu, niepalnemu nylonowi klasy wojskowej, z którego jest wykonany. Posiada 10-krotnie większą trwałość od innych tego typu produktów, a ponadto jest objęty dożywotnią gwarancją producenta. Zapotrzebowanie na Volta Spark zostało potwierdzone przez społeczność serwisu crowdfundingowego Indiegogo.com, gdzie cel kampanii został osiągnięty w 2000% jeszcze przed jej realizacją!

Projekt idealnego kabla powstał w 3 miesiące, w ramach współpracy Volta i Metafora Design. Produkt pozwala na podłączenie końcówek dedykowanych dla różnych rodzajów portów USB za pomocą magnesów. Rozwiązanie ma być wygodne w użyciu, funkcjonalne, a przy tym posiadać elegancki wygląd. Szybka ocena zasadności tych parametrów nie byłaby możliwa bez zastosowania druku 3D. Dzięki technologiom przyrostowym możliwe było wydrukowanie prototypów i ocena ich właściwości. 

Wszystkie prototypy Volta Spark zostały wydrukowane za pomocą desktopowych drukarek 3D Zortrax. Pierwszy prototyp powstał na drukarce M200 Plus za pomocą filamentu Zortrax Z-HIPS i Z-PLA Pro. Zastosowanie technologii przyrostowych pozwoliło na szybkie dokonywanie zmian i dopracowanie projektu. Końcowy prototyp wydrukowano na drukarce SLA Zortrax Inkspire, gdyż ta technologia zapewnia wysoką, mikroskopijną dokładność wydruku. Dzięki umiejętnościom projektantów i technologii Zortrax udało się stworzyć unikalne urządzenie. 

Ładowanie urządzeń jest łatwiejsze dzięki magnetycznemu zakończeniu Volta Spark, które umożliwia szybkie i wygodne przełączanie kabli pomiędzy różnymi urządzeniami. Takie uniwersalne rozwiązanie jest niesamowicie ważne w dzisiejszym zdigitalizowanym świecie. Dodatkową zaletą Volta Spark jest wysoka trwałość, wytrzymałość i dożywotnia gwarancja producenta. Dzięki temu użytkownicy będą mogli z niego korzystać długo i bez żadnych problemów. Volta Spark jest kompatybilny z Apple MacBook Pro, iPhone’ami, Samsungami Galaxy, Google Pixel XL lub dowolnymi urządzeniami posiadającymi wejście micro USB. 

Kabel jest obecnie w masowej produkcji i wkrótce będzie dostępny w regularnej sprzedaży online. Więcej informacji o urządzeniach Zortrax, ciekawych projektach oraz aktualnych promocjach można znaleźć pod adresem https://store.zortrax.com/.

Patrycja Gwiazda
Inżynier biomedyczny zainteresowany niekonwencjonalnym i innowacyjnym podejściem do medycyny oraz jej połączeniem z nowoczesną technologią.

    Comments are closed.

    You may also like

    More in Projekty 3D