voxeljet – niemiecki producent wielkoformatowych drukarek 3D do druku 3D z piasku, zakończył rok finansowy 2021 z przychodami w wysokości 24,826 mln EUR, osiągając wzrost o +15% w porównaniu do poprzedniego roku podatkowego. Równocześnie w czwartym kwartale wzrost przychodów w ujęciu rok-do-roku wyniósł +22,9%. voxeljet oczekuje, że bieżący rok będzie jeszcze lepszy, prognozując przychód na poziomie 25-30 mln EUR. Niestety mimo relatywnie wysokich wzrostów przychodów, firma cały czas generuje straty…

W 2021 r. przychody ze sprzedaży systemów do druku 3D wyniosły 15,7 mln EUR, na co złożyła się sprzedaż dziesięciu nowych i czterech używanych urządzeń. Chociaż ta liczba wydaje się bardzo mała, należy pamiętać, że voxeljet oferuje bardzo drogie i specjalistyczne maszyny, przeznaczone dla branży odlewniczej. Drukarki 3D firmy produkują gigantyczne gniazda do form odlewniczych z piasków, spajanych selektywnie lepiszczem w technice binder jetting. Przychody ze sprzedaży systemów do druku 3D stanowiły 63,4% całkowitych przychodów za ubiegły rok. voxeljet świadczy też specjalistyczne usługi druku 3D – przychody z tego segmentu wyniosły 9 mln EUR i były na tym samym poziomie co rok wcześniej.

Mimo wzrostu przychodów od III kwartału 2021 r., firmie nie udało się w pełni zrekompensować negatywnego wpływu pandemii COVID-19 w I półroczu 2021 r. Strata za cały rok wyniosła -10,5 mln EUR, niespełna o -5 mln mniej niż przed rokiem.

Źródło: www.voxeljet.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like