voxeljet – niemiecki producent przemysłowych drukarek 3D drukujących z piasku w technologii Binder Jetting, zapowiedział nadchodzącą premierę nowego systemu produkcyjnego – VJET X-IOB, który ma być pierwszym na świecie, w pełni zautomatyzowanym rozwiązaniem dla przemysłu, opartym w całości o technologie przyrostowe. System ma drukować detale wykorzystywane jako gniazda do form odlewniczych, wykorzystywanych przede wszystkim przez branżę motoryzacyjną, a jego szybkość ma być dziesięciokrotnie wyższa od tego co maszyny voxeljet oferują obecnie.

Maksymalna prędkość z jaką VJET X-IOB drukuje detale, ma wynieść do 400 litrów na godzinę. Co więcej, cały pre- i post-processing mają być także w pełni zautomatyzowane i udział człowieka w produkcji modeli przestrzennych ma zostać zredukowany do absolutnego minimum. voxeljet widzi przeznaczenie swoich nowych maszyn przede wszystkim w sektorze automotive, gdzie za ich pomocą miałyby powstawać elementy niezbędne do budowy silników czy skrzyń biegów. Więcej szczegółów na temat nowych rozwiązań producenta mamy poznać na jesieni tego roku, najprawdopodobniej podczas targów formnext we Frankfurcie nad Menem.

Źródło: www.linkedin.com

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować