Do porozumienie doszło co prawda jakiś czas temu, ale od dzisiaj informacja jest oficjalna: VPI Polska, a więc właściciele krakowskiego CadXpert, są oficjalnym dystrybutorem urządzeń firmy Prodways w Polsce. Tym samym zaostrza się konkurencja na rynku profesjonalnych rozwiązań.

Prodways to francuska firma, której korzenie sięgają jeszcze lat 90 poprzedniego wieku, a więc chwilę po narodzinach druku 3D. Jego głównym twórcą jest André-Luc Allanic, który w tamtym czasie wyróżniał się jako specjalista w dziedzinie technologii addytywnych. Allanic w 2007 r. zaaplikował do technologii DLP diodę LED o wysokiej mocy, dzięki czemu udało mu się osiągnąć wysoki poziom precyzji w druku 3D. Tak narodziła się technologia DLP MOVINGLight, która jest podstawą oferty Prodways.

Ta francuska firma jest częścią Group Gorge, z którą połączyła się w 2013 r. Od tego czasu przeprowadziła udaną akwizycję, poprzez przejęcie dwóch znaczących podmiotów (NORGE System, INITIAL). Dzięki temu Prodways posiada teraz w swojej ofercie całe spectrum technologii addytywnych, a sam wchłonięty INITIAL wypracowywał dochód na poziomie €8,6 mln rocznie. Teraz Prodways sam siebie przedstawia jako najpoważniejszego pretendenta do trzeciego miejsca, wśród największych graczy na rynku druku 3D i jedynego tak silnego w Europie.

Cadxpert_dystrybutor_prodways2

Raphael Gorgé (Group Gorge) i André Luc Allanic (Prodways)

Do tej pory Prodways był niedostępny, i choć znajdowali się chętni na dystrybucję ich urządzeń, Francuzi odsyłali ich z kwitkiem. Stąd niemałym zaskoczeniem jest sukces krakowskiego VPI Polska, która to firma jest kolejną spółką Macieja Dukata i Piotra Gurgi, czyli założycieli CadXpert – jednego z liderów sprzedaży niskobudżetowych (MakerBot) drukarek 3D i oprogramowania CAD/CAM/CAE w Polsce.

Jest nam bardzo miło rozpocząć współpracę z Prodways. Pozwala nam to na odkrycie wielu nowych i ekscytujących możliwości wzrostu na szybko rosnącym rynku profesjonalnego druku 3D. Drukarki 3D Prodways to urządzenia klasy premium i są znane z wysokiej jakości i niezawodności, dzięki czemu są cenione przez specjalistów na całym świcie. Jesteśmy przekonani, że dostępność tych zaawansowanych rozwiązań w Polsce, nie tylko trafi w najwyższe potrzeby polskich firm przemysłowych, ale także pozwoli im znacznie zwiększyć innowacyjność i konkurencyjność swoich produktów.

Maciej Dukat, VPI Business Development Manger

VPI Polska jest autoryzowanym przedstawicielem EPI Group. W ich portfolio znajduje się oprogramowanie do wirtualnego prototypowania produktu, które m.in. uwzględnia fizykę materiałów. Takie narzędzie pozwala na symulację zachowania w różnych przypadkach badanych prototypów. Stanowi więc uzupełnienie dla fizycznego prototypowania, czyli głównie domeny technologii addytywnych, których sprzedażą zajmuje się firma CadXpert.

cadxpert_dystrybutor_prodways2

Na rodzimym rynku mamy przedstawicieli zarówno 3D Systems jak i Stratasys, teraz również pretendenta do zajęcie miejsca bezpośrednio za nimi. Interesujący jest fakt, że CadXpert, który jest autoryzowanym dystrybutorem MakerBot w Polsce, nie uległ integracji kanałów sprzedaży Stratasys i MakerBot. Mimo, iż istnieją w Polsce przedstawiciele amerykańskiego giganta, ten ruch wydawałby się oczywisty. W konsekwencji bardziej pomagają Prodways dogonić właściciela MakerBota.

cadxpert_dystrybutor_prodways

Piotr Gurga i Maciej Dukat z wydrukami z maszyn Prodways

Krakowski duet przedsiębiorców w ten sposób intensywnie poszerza zakres swojego działania, prezentując stanowczą strategię ekspansji na polskim rynku druku 3D i rozwiązań dla firm produkcyjnych. Tym samym powoli zaostrza się konkurencja wśród dostawców profesjonalnych rozwiązań w Polsce.

Źródła: materiały prasowe VPI Polska, Prodways
Zdjęcia: strona www Prodways, materiały CadXpert

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować

Więcej w CadXpert