Czołowy polski producent drukarek 3D VSHAPER ogłosił nawiązanie współpracy z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, którego celem jest ustanowienie partnerstwa strategicznego związanego ze specjalnością “Projektowanie na potrzeby druku 3D” na kierunku “Grafika komputerowa i produkcja multimedialna” prowadzonym przez Uczelnię. W ramach niniejszej umowy eksperci firmy VERASHAPE będą m.in. weryfikować i opiniować program studiów na specjalności “Projektowanie na potrzeby druku 3D”, uczestniczyć w spotkaniach ze studentami, a także prowadzić wybrane zajęcia.

Umowę o współpracy podpisano podczas specjalnej konferencji, w ramach której przybyłym studentom i pracownikom dydaktycznym przedstawiono koncepcję nowej specjalności, a także zaprezentowano praktyczne przykłady zastosowania druku 3D we współczesnym przemyśle. Wykład pt.: “Druk 3D alternatywą dla konwencjonalnych metod produkcji” poprowadził Wiktor Krupiński, Material Engineer w firmie.

Nawiązanie współpracy pomiędzy rzeszowskim producentem drukarek 3D, a Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania przyniosło już pierwsze efekty. Do międzynarodowego konkursu Additive Manufacturing Cup, organizowanego przez globalną grupę SOLVAY, przystąpiły dwa studenckie zespoły WSIiZ, które przy wsparciu drukarki 3D VSHAPER PRO, powalczą o atrakcyjne nagrody drukując modele przestrzenne z materiału wysokotemperaturowego PEEK. Rywalizacja w ramach Additive Manufacturing Cup potrwa do 22 marca 2018. Więcej informacji o konkursie można uzyskać tutaj.

Źródło: www.vshaper.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować