Siła konkursu o Złoty Medal MTP oraz towarzyszącego mu od 2012 roku plebiscytu Złoty Medal – Wybór Konsumentów rośnie z roku na rok. W konkursie doceniana jest innowacyjność, pomysłowość, nowoczesność. W tym roku po wnikliwej ocenie, Sąd Konkursowy Złotego Medalu MTP na targach ITM Polska 2017 pod przewodnictwem prof. dr hab. inż. Adama Mazurkiewicza z Państwowego Instytutu Badawczego, przyznał 18 równoważnych Złotych Medali MTP. Jednym z nich nagrodzono drukarkę 3D VSHAPER PRO.

Do konkursu zgłaszane mogą być produkty i usługi, które będą eksponowane na stoiskach targowych oraz wyróżniające się na rynku dzięki swoim walorom jakościowym, technologicznym i użytkowym. Rocznie do konkursu o Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich zgłaszanych jest blisko 500 produktów. Tylko w samym 2016 roku napłynęło 444 zgłoszeń. Od 2010 roku do konkursu zgłoszono aż 2500 innowacyjnych produktów.

Zgłoszone produkty oceniane są dwuetapowo. Po werdykcie zespołu ekspertów zasiadających w Sądzie Konkursowym, zaczyna się kolejny etap rywalizacji – plebiscyt Złoty Medal – Wybór Konsumentów, w którym decydują zwiedzający i internauci. Głosowanie jest możliwe w trakcie targów na specjalnie przygotowanych do tego Strefach Mistrzów oraz u promotorów mobilnych lub za pośrednictwem strony internetowej nawet miesiąc po zakończeniu targów.

Nagrodzona Złotym Medalem MTP drukarka VSHAPER PRO jest jednym z nielicznych na świecie urządzeń drukujących materiałem PEEK i PEI w temperaturze 450°C. To nowoczesne urządzenie przemysłowe dedykowane do tworzenia wydruków przestrzennych o podwyższonej wytrzymałości mechanicznej i termicznej.

Odwiedzając targi ITM w Poznaniu w dniach 6-9 czerwca 2017, nagrodzone urządzenie będzie można obejrzeć na stoisku firmy Edgecam Polska (nr 49) w pawilonie 3A.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like