Podczas odbywającego się w minionym tygodniu Kongresu Edukacji Przyszłości doszło do podpisania porozumienia o współpracy pomiędzy producentem drukarek 3D VSHAPER a Grupą MAC. Na mocy umowy zawartej w obecności kuratorów oświaty kieleckie wydawnictwo edukacyjne będzie dostarczało drukarki 3D VSHAPER GO do szkół oraz przedszkoli za sprawą ogólnopolskiej sieci konsultantów oświatowych.

Grupa MAC S.A. to jeden z polskich wydawców edukacyjnych, który od blisko 30 lat wspiera nauczycieli i uczniów w codziennej edukacji – zajmują się wydawaniem podręczników, ćwiczeń, materiałów edukacyjnych i metodycznych. Firma w ramach rządowego programu Aktywna Tablica sukcesywnie wdraża innowacje do szkół. Tylko w 2017 roku Grupa MAC zmieniła oblicze ponad 1000 szkół w Polsce, dostarczając do nich ponad 1200 tablic i monitorów, montując ponad 2000 urządzeń i dostarczając ponad 1000 nowoczesnych projektorów.

Rok temu wydawnictwo jako pierwsze wdrożyło robota Photon, co stało się punktem zapalnym zakrojonego na szeroką skalę programu wyposażania placówek w nowoczesne narzędzia do nauki. Teraz Grupa MAC wchodzi w kolejny etap wdrażania innowacji, który obejmuje wprowadzanie robotów Dash & Dot i drukarek 3D VSHAPER do szkół i przedszkoli w całym kraju.

VSHAPER GO to urządzenie dedykowane sektorowi edukacyjnemu, odpowiednie dla użytkowników, którzy rozpoczynają przygody z drukiem 3D. Dla młodych uczniów, drukarki 3D to rozwiązanie pozwalające na umiejętne połączenie nauki programowania i sposobu na szybkie rzeczywiste prezentowanie efektu pracy.

Samo urządzenie cechuje się łatwą obsługą – intuicyjny interfejs oprogramowania SOFTSHAPER pozwala cieszyć się wydrukami prostych, modeli edukacyjnych i przedmiotów użytkowych z jednego z najpopularniejszych materiałów do druku 3D czyli PLA. Tworząc VSHAPER GO zwrócono szczególną uwagę na to, aby jak najszybciej i najprościej uzyskać efekt swojej pracy w postaci fizycznego modelu.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować