Amerykańska firma produkująca laserowe drukarki 3D do metali – VulcanForms, ogłosiła pozyskanie 355 milionów dolarów dofinansowania, zwiększając swoją wycenę do ponad miliarda dolarów. Firma zaprezentowała również swoje pierwsze dwa cyfrowe zakłady produkcyjne, z których jeden jest zasilany przez flotę opatentowanych systemów druku 3D klasy LPBF (Laser Powder Bed Fusion) klasy 100 kW, o łącznej mocy dwóch megawatów.

Firma VulcanForms została założona w 2013 r. przez Martina Feldmanna i profesora MIT Johna Harta w celu poprawy przepustowości i jakości procesu wytwarzania przyrostowego LPBF. Po złożeniu pierwszego wniosku patentowego, firma zbudowała swój pierwszy system do druku 3D, aby w 2017 roku zweryfikować swoją przełomową technologię przemysłowego druku 3D.

W 2019 roku opracowano pierwszą maszynę produkcyjną, która jest w stanie spiekać sproszkowane stopy metali laserem o mocy do 100 kW, czyli do 250 razy więcej niż w przypadku innych komercyjnych systemów dostępnych na rynku. Opatentowane przez firmę narzędzia symulacyjne i algorytmy maszynowe monitorują cały proces produkcyjny w celu maksymalizacji wydajności oraz zapewnienia stałej jakości na każdej maszynie.

W ciągu ostatnich kilku lat firma zaczęła obsługiwać wiodące firmy z branży obronnej, lotniczej, medycznej i półprzewodnikowej za pomocą precyzyjnie zaprojektowanych komponentów i zespołów. VulcanForms dostarcza kilkanaście systemów do Departamentu Obrony USA, w tym dla rozwoju myśliwców F35 Joint Strike Fighter oraz Patriot Air Defense System. Firma stworzyła także tysiące komponentów dla sektora półprzewodników.

VulcanForms otrzymało kolejny zastrzyk kapitału o łącznej wartości 355 milionów dolarów, co podnosi jej wycenę do ponad miliarda dolarów. W rundzie finansowania uczestniczyli: Eclipse Ventures, State Venture Partners, Fontinalis Partners, D1 Capital Partners, Standard Investments, Atlas Innovate, Boston Seed Capital, Industry Ventures i Simkins Family.

Dodatkowe finansowanie wesprze firmę w dostarczaniu nowym i obecnym klientom zintegrowanego podejścia do wytwarzania addytywnego LPBF, aby umożliwić im szybsze wprowadzanie innowacji na dużą skalę, bez dokonywania dużych własnych inwestycji kapitałowych.

Źródło: www.businesswire.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like