Vuzix Corporation i Materialise NV ogłosiły współpracę, która ma na celu przyspieszenie projektowania i produkcji inteligentnych okularów przy użyciu technologii druku 3D. Firmy twierdzą, że ich współpraca umożliwi markom sportowym i rozrywkowym szybkie opracowywanie i wprowadzanie na rynek funkcjonalnych, modnych i przystępnych cenowo, inteligentnych okularów, skracając średni cykl produkcji z 18 miesięcy do zaledwie trzech.

Vuzix to firma specjalizująca się w technologii optycznej, zajmująca się projektowaniem, produkcją i sprzedażą komponentów optycznych i inteligentnych okularów. Wykorzystuje rzeczywistość rozszerzoną (AR) do zapewnienia równowagi między światem cyfrowym a rzeczywistym. Vuzix twierdzi, że AR zwiększa skuteczność użytkowników w różnych branżach, łącząc ich z kluczowymi informacjami ze świata cyfrowego, pozostając jednocześnie bezdotykowymi i w pełni świadomymi fizycznego otoczenia. W medycynie korzysta się z okularów AR, aby uzyskać dostęp do zdalnej ekspertyzy podczas długich operacji, z kolei w produkcji przemysłowej lub logistyce są wykorzystywane do zwiększenia efektywności i zmniejszenia błędów.

Według firm, inteligentne okulary "przeobraziły" miejsca pracy, ale adopcja ze strony konsumentów była ograniczona ze względu na brak przekonujących aplikacji oraz modnych i przystępnych cenowo projektów. Współpraca ma na celu rozwiązanie tych problemów, tworząc "ekscytujące i innowacyjne" projekty, które zaspokoją potrzeby firm pragnących wprowadzić modną i przystępną cenowo inteligentną okulary dla konsumentów.

Do zastosowań konsumenckich inteligentnych okularów Vuzix należą wyświetlacze prędkości i tętna dla sportowców, powiadomienia push i nawigacja, tłumaczenie mowy na tekst oraz gry AR. Materialise i Vuzix twierdzą, że współpraca pozwoli udostępnić firmom produkcyjnym elastyczną platformę do projektowania i tworzenia inteligentnych okularów, usług szybkiego prototypowania oraz elastycznej produkcji niskich serii produkcyjnych.

"Dzięki swojej szybkości, elastyczności i cyfrowemu DNA, druk 3D oferuje producentom okularów przewagę konkurencyjną, pozwalając im drastycznie skrócić czas wprowadzenia produktu na rynek, jednocześnie spełniając estetyczne wymagania klientów", powiedział Fried Vancraen, CEO Materialise. "Wierzymy, że współpraca z Vuzix przyniesie nowe innowacje dla przemysłowych inteligentnych okularów i przyspieszy adopcję inteligentnych okularów przez klientów w biznesie i szerszym rynku konsumenckim."

Źródło: www.materialise.com

Poznaj sufity napinane

Portal COLORISED to kompleksowe źródło informacji, porad i inspiracji dla osób planujących remonty mieszkań, domów oraz wyposażania wnętrz. Znajdziesz na nim poradniki dotyczące wykończenia wnętrz: sufity napinane PVC, sufity napinane z tkanin, tapety, tapety z tkanin, oświetlenie LED, systemy oświetleniowe LED, podłogi, systemy ogrzewania i wielu innych.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in News