Wacom to znany japoński producent elektroniki, specjalizujący się przede wszystkim w produkcji tabletów graficznych, smartpadów, smartfonów oraz piór do tabletów multimedialnych. Swoje oddziały zlokalizowane ma niemal w każdym zakątku świata. Zaprezentowany właśnie przez firmę rysik Pro Pen 3D dzięki kompatybilności z oprogramowaniem do modelowania 3D, może być z powodzeniem wykorzystywany do tworzenia trójwymiarowych obiektów, przygotowywanych również pod druk 3D.

Wacom Pro Pen 3D wyróżnia kilka cech, które odpowiadają za jego przydatność do tworzenia obiektów 3D. Pierwszym z nich jest dodatkowy, trzeci przycisk, któremu dzięki odpowiedniej konfiguracji, możemy przypisać dowolną funkcjonalność. Domyślną funkcją jest dla niego jednak możliwość obracania obiektem wokół jednej z trzech osi, co umożliwia szybką rotację modelu, bez konieczności wykorzystywania drugiej ręki.

Pozostałe da przyciski również mogą być definiowane przez użytkownika. Tym sposobem możemy je skonfigurować do wykonywania zadań takich jak na przykład powiększanie, otwieranie menu, jak również innych, najczęściej używanych przez nas poleceń.

Rysik zaprojektowany został do pracy z tabletami graficznymi Wacom MobileStudio Pro, Cintiq Pro oraz Intuos Pro 2017, więc zakres kompatybilnych z nim urządzeń jest dość mocno ograniczony. Cieszy jednak fakt, że możemy go wykorzystywać w popularnych aplikacjach do modelowania 3D, takich jak chociażby ZBrush, Autodesk Maya, Solidworks, czy Rhino.

Podstawowa konstrukcja rysika bazuje na sprawdzonym Pro Pen 2, który posiada 8192 poziomy czułości nacisku i jest czterokrotnie bardziej czuły niż podstawowy model Pro Pen. Urządzenie reaguje również na kąt pochylenia i umożliwia szybkie poruszanie kursorem, bez zauważalnych opóźnień, co znacząco poprawia komfort pracy.

Poza wspomnianym na wstępie modelowaniem dla potrzeb druku 3D, wielu użytkowników doceni możliwości Pro Pen 3D w starciu z projektowaniem wszelkiego rodzaju animacji 3D, projektów wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, jak również wszelkiego rodzaju szkiców artystycznych, zarówno w formacie 3D, jak i 2D. Pióro wycenione zostało na 99 $.

Źródło: www.3ders.org

Ekologiczne rozwiązania dla luksusowych wnętrz

COLORISED to dostawca ekskluzywnych produktów i rozwiązań dla wykończenia wnętrz. W ofercie znajdują się ekologiczne, naturalne oraz ręcznie wytwarzane produkty, które łączą zrównoważony rozwój z wysoką jakością. Wszystkie oferowane produkty są oparte o drewno, tkaniny oraz biotworzywa – biodegradowalne lub kompostowalne.

Poznaj nasze produkty: ECO Lampy, tkaniny napinane, luksusowe meble, ekskluzywne lustra oraz ręcznie produkowane drzwi i schody.

Łukasz Długosz
Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz właściciel sklepu filaments4U.com.

Comments are closed.

You may also like