Japońskie studio FabCafe oferuje wielce nietypową usługę: produkcję czekoladek z własną podobizną. Usługa polega na tym, iż najpierw twarz zostaje zeskanowana za pomocą specjalistycznego skanera 3D, na podstawie którego zostanie przygotowany model w programie do obróbki grafiki. Następnie projekt zostaje wydrukowany na drukarce 3D tworząc formę pod czekoladkę. Czekoladki są wyrabiane już bardziej tradycyjną metodą.

źródło: www.news.com.au

Skąd ten pomysł? Japońska kultura różni się od europejskiej. Japończycy (jak i większość azjatów) w mniejszym stopniu wyrażają swoje uczucia w typowy dla europejczyka sposób, zamiast tego korzystają z form pośrednich, jakimi są m.in. upominki. Jeśli chodzi o Walentynki, tu również sprawa nie jest prosta: zgodnie z japońskim zwyczajem, kobiety wręczają mężczyznom upominki walentynkowe 14 lutego, mężczyźni z kolei odwdzięczają się im, miesiąc później w marcu. Jakby nie było to… nietypowe, zainspirowało to zespół z FabCafe do bardzo ciekawego rozwiązania.

Cena stworzenia takiego upominku to 42 € (ok. 180 PLN). Do tego należy doliczyć koszt dojazdu do Japonii, pobytu i drogi powrotnej. Ewentualnie, spróbować skopiować pomysł na rodzinnym podwórku.

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować