Warsaw Industry Week wyrasta na wiodące w Polsce wydarzenie poświęcone innowacyjnym rozwiązaniom przemysłowym takim jak produkcja przyrostowa, projektowanie druku 3D, CAD / CAE, robotyka i automatyka oraz inne. Dzięki największej w Polsce powierzchni wystawienniczej na targach zaprezentować mogą się firmy ze wszystkich najważniejszych sektorów przemysłu. W ubiegłym roku ponad 10 tysięcy uczestników z kraju i zagranicy sprawdzało jak zastosować nowe technologie w funkcjach projektowania, rozwoju, inżynierii i produkcji.

Podczas tegorocznej edycji Warsaw Industry Week, która koncentruje się przede wszystkim na rozwiązaniach dla przemysłu ciężkiego i profesjonalnych, wysokobudżetowych aplikacjach, będzie można bliżej przyjrzeć się przełomowej na rynku technologii druku 3D tworzyw sztucznych od HP.

Technologia HP Multi Jet Fusion 3D choć jest dostępna od niedawna, wzbudza największe zainteresowanie ze strony przedsiębiorców, którzy szukają tańszych alternatyw w produkcji opartej na tworzywach sztucznych i coraz częściej jest wybierana głównie ze względu na wszechstronność wykorzystywanego materiału budulcowego – poliamidu PA 12 oraz jego wyjątkowej izotropii i niskiej porowatości wyprodukowanych z niego detali.

HP3D.pl jako dystrybutor technologii Multi Jet Fusion na rodzimym rynku uważa, że technologia ta jest wręcz idealna dla małych oraz średnich zakładów produkcyjnych zainteresowanych możliwościami wprowadzenia rozwiązań z zakresu Przemysłu 4.0 w swojej organizacji. Stworzona z myślą o działach rozwoju produktu, firmach projektowych i uczelniach wyższych pozwala na wytwarzanie funkcjonalnych części w pełnej palecie kolorów z rewolucyjną prędkością – do 10s na warstwę, 2340 cm3/godz., zapewniając wysoki współczynnik ponownego użycia materiału nawet do 80%.

W hali E przy stoisku nr 306 HP3D.pl zaprezentuje w ramach zgłoszonej na targi Warsaw Industry Week nowości model urządzenia HP Jet Fusion 580 3D, które pozwala na druk 3D w pełnej palecie kolorów. W szczegółowej agendzie uczestnictwa HP3D.pl można znaleźć szereg prezentacji na temat samej technologii i urządzeń, projektowania modeli, optymalizacji topologicznej i wielu innych kwestii.

Szczegółowy program dotyczący prezentacji na stoisku HP3D dostępny jest tutaj

Spotkanie z technologią HP MJF na stoisku HP3D.pl w ramach Warsaw Industry Week pozwoli ocenić przedsiębiorcom jej możliwości zarówno w kwestii zastosowań przemysłowych w wielu branżach jak również dowiedzieć się jak pozyskać środki na sfinansowanie inwestycji.

HP3D.pl, odpowiadając za dystrybucję innowacyjnych rozwiązań, oferuje wsparcie w instalacji urządzeń 3D wraz z dedykowanym oprogramowaniem i przeszkoleniem kadr i co najistotniejsze, pomaga w uzyskaniu najlepszego finansowania inwestycji.

Tegoroczne targi organizowane przez PTAK EXPO będą zatem niepowtarzalną okazją do sprawdzenia na żywo jak wygląda produkcja przyszłości z drukiem 3D w roli głównej.

HP3D.pl podobnie jak HP, dążąc do zwiększenia udziału produkcji addytywnej w masowym wytwarzaniu, zawiera strategiczne relacje z innymi instytucjami, aby w pełni realizować nowy model produkcji w ramach IV Rewolucji Przemysłowej. Wspólnie z Solidexpertem i kołem naukowym AGH Space Systems na scenie głównej hali E podczas tegorocznej edycji Warsaw Industry Week przybliżą jak wygląda przygotowanie Produkcji 4.0 począwszy od projektowania przez wydruki po postprocessing.

Obecność projektantów Solidexpert i prezentacja dedykowanego oprogramowania dla produkcji addytywnej pozwoli przedsiębiorcom zobaczyć różnicę i oszczędności w stosunku do innych metod produkcji oraz prototypowania. Z kolei studenci AGH, którzy chcą w Polsce rozwijać przemysł kosmiczny, pokażą jak będzie to możliwe dzięki zastosowaniu najbardziej innowacyjnej technologii do druku 3D.

Cyfrowa transformacja ma zasadnicze znaczenie dla przyszłej rentowności Polski jako lokalizacji biznesowej, dlatego HP3D.pl zachęca do spotkania na targach Warsaw Industry Week i współpracy między firmami różnej wielkości – od start-upów po duże korporacje , aby razem osiągnąć sukces w budowaniu Przemysłu Przyszłości.

Patrycja Blechinger
Patrycja Blechinger – redaktor, entuzjastka nowych technologii, szczególnie SI i inteligentnych urządzeń, o których najbardziej lubi pisać. Z wykształcenia kulturoznawca, zainteresowana nowymi formami sztuki w ponowoczesnej rzeczywistości.

    Zostaw odpowiedź

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Może cię również zainteresować

    Więcej w HP3D