Farsoon Technologies to jeden z najbardziej znanych na świecie, chińskich producentów przemysłowych systemów do druku 3D z metalu oraz sproszkowanych tworzyw sztucznych. Do tej pory na łamach Centrum Druku 3D opisywaliśmy kilka jego maszyn oraz innowacyjnych aplikacji jakie przy ich pomocy udało się zrealizować. Od czerwca bieżącego roku oficjalnym przedstawicielem Farsoon w Polsce jest warszawska firma Awexim, działająca na rodzimym rynku maszyn i aplikacji przemysłowych od początku lat 90-tych ubiegłego wieku.

Farsoon Technologies zostało założone w 2009 roku przez dr. Xu Xiaoshu – eksperta od technologii druku 3D spiekania laserem, stając się jest jednym z pionierów w tym obszarze w Chinach. Pierwszym istotnym sukcesem firmy była umowa z rządem chińskim na stworzenie i zarządzanie pierwszym, narodowym laboratorium druku 3D. Posiada dwa oddziały kontynentalne – Farsoon Americas w USA i Farsoon Europe w Niemczech.

Firma posiada w ofercie siedem modeli maszyn – cztery drukujące w technologii SLS (selektywne topienie proszków poliamidowych laserem) i trzy drukujące w technologii SLM (selektywne topienie sproszkowanych stopów metali laserem). Systemy są obsługiwane przez autorskie oprogramowanie BuildStar i MakeStar. Farsoon dostarcza także własne materiały eksploatacyjne – dziesięć materiałów polimerowych (m.in. PA6, PA11, czy TPU) oraz trzynaście stopów metali (m.in. stal nierdzewną, chromo-kobalt, aluminium czy brąz).

Awexim został założony w 1991 roku jako firma handlowa specjalizująca się w doradztwie technicznym i sprzedaży narzędzi skrawających. Jest generalnym importerem w Polsce takich producentów jak ROSLER (systemy śrutowania), BEHRINGER (maszyny do cięcia), VERNET (linie produkcyjne do stali konstrukcyjnej), LISSMAC ( maszyny do szlifowania i wykańczania), WIKUS (piły taśmowe), BOTEK (narzędzia do wiercenia głębokich otworów) i NACHI (monolityczne narzędzia tnące).

Źródło: www.farsoon.com

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like