21-22.03.2018 r. w siedzibie Pracodawców Pomorza w Gdańsku miały miejsce warsztaty z druku 3D organizowane przez  CADevent. Zakres szkolenia obejmował podstawowe informacje na temat technologii przyrostowych oraz ich potencjalnych zastosowań.

Głównym założeniem przeprowadzonych warsztatów było zobrazowanie szerokich możliwości jakie niosą za sobą technologie przyrostowe oraz przykładowych zastosowań, które mogą zainspirować przedsiębiorców reprezentujących małe i średnie firmy.

W zakres warsztatów wchodziło m.in.:

  • Omówienie podstaw technologii oraz zaprezentowanie metod druku 3D w praktyce,
  • Przedstawienie rzeczywistych zastosowań  technologii druku 3D – również w większych firmach produkcyjnych,
  • Nauka przygotowania projektów 3D w programie Fusion 360, wczytywania gotowych plików itp.,
  • Zapoznanie się z budową drukarki HBot F300 (dzięki współpracy z firmą 3D Printers) – w ramach warsztatów uczestnicy dowiedzieli się jak zmienić materiał do druku czy przeprowadzić kalibrację stołu roboczego.

Podczas wydarzenia odbyła się również prezentacja najnowszego urządzenia firmy 3DGence, a mianowicie dwugłowicowej drukarki 3DGence Double. Uczestnicy warsztatów mieli okazję zapoznać się zarówno z designem jak i sposobem pracy urządzenia, a także post-processingiem gotowych detali (m.in. zobaczyć, w jaki sposób rozpuszcza się materiał podporowy).

Przeprowadzone warsztaty skierowane do przedsiębiorców oraz wszystkich zainteresowanych technologiami przyrostowymi były doskonała okazją do poznania podstaw druku 3D. Dla przedstawicieli małych i średnich firm technologie przyrostowe mogą okazać się szczególnie przydatne jako narzędzie szybkiego prototypownia, m.in. w procesach ustalania z klientem szczegółów projektu.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować

Więcej w CADevent