Warsztaty z prototypowania i druku 3D w Łodzi

0

Łukasz Brandt – członek FabLabu Łódź, pasjonat nowoczesnych technologii i myśli twórczej, od listopada zeszłego roku organizuje warsztaty z prototypowania, projektowania i druku 3D. Aktualnie znane są daty 4 kolejnych warsztatów, na które serdecznie Was w imieniu swoim i Łukasza zapraszamy. Warsztaty odbywają się w FabLabie – na terenie Wifamy, przy Al. Piłsudskiego 135 (a więc tam gdzie zeszłoroczny MakeCamp) oraz w klubie Niebostan, przy ul. Piotrkowskiej 17, w którym w zeszłym roku odbyły się Łódzkie Dni Druku 3D. Zapisy na warsztaty już trwają…

Łukasza miałem okazję poznać podczas MakeCampu w Łodzi, gdzie toczył bój ze swoją zjawiskową, przezroczystą drukarką 3D. Z zamiłowania programista i projektant interfejsów, jest absolwent Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, z którą w dalszym ciągu współpracuje. Jest projektantem form przemysłowych i… eksperymentatorem!

Jeśli chodzi o warsztaty, to aktualnie dostępne są cztery terminy:

16 luty 2014 (niedziela), godz.: 11:00 – 17:00
FabLab Łódź

Warsztaty oparte są o drukarki 3D typu RepRap i przeznaczone są dla osób powyżej 14 roku życia.

Warsztat ma na celu:

  • przybliżenie procesu przygotowania pliku do druku 3D
  • przybliżenie możliwości druku addytywnego brył 3D
  • zapoznanie się z drukarką 3D typu Reprap

Uczestnik dowie się:

  • Jak przygotować plik do wydruku 3D
  • Jakie są zalety i wady materiałów używanych w technologii FDM
  • Co to są drukarki 3D i do czego mogą służyć

Czas trwania warsztatów: 6h. Uczestnictwo w warsztatach kosztuje 50 PLN (pieniądze te są przeznaczone na materiały, sprzęt i najem pomieszczenia). Wpłata całości rezerwuje miejsce – nr konta przesyłamy osobom które zapisały się do formularza. Szczegóły. Rejestracja.

2 marca 2014 (niedziela), godz.: 11:00 – 17:00
FabLab Łódź

Warsztat jest przeznaczony dla osób znających podstawy modelowania brył 3D. Każdy z uczestników powinien przynieść ze sobą własny komputer. Czas trwania warsztatów: 6h. Uczestnictwo w warsztatach kosztuje 50 PLN (pieniądze te są przeznaczone na materiały, sprzęt i najem pomieszczenia). Wpłata całości rezerwuje miejsce – nr konta przesyłamy osobom które zapisały się do formularza. Szczegóły. Rejestracja wkrótce…

9 marca 2014 (niedziela), godz.: 12:00 – 18:00
Niebostan

Warsztat jest przeznaczony zarówno dla osób początkujących jak i znających podstawy modelowania brył 3D. Każdy z uczestników powinien zabrać ze sobą komputer z myszką oraz z zainstalowanym ulubionym programem do modelowania 3D. Dla osób niemających doświadczenia w modelowaniu, polecamy zainstalowanie programu Sketchup. Warsztaty przeznaczone są dla osób powyżej 14 roku życia lub w towarzystwie prawnego opiekuna.

Czas trwania warsztatów: 6h. Uczestnictwo w warsztatach kosztuje 50 PLN (pieniądze te są przeznaczone na materiały, sprzęt i najem pomieszczenia). Wpłata całości rezerwuje miejsce – nr konta przesyłamy osobom które zapisały się do formularza. SzczegółyRejestracja (mimo innej daty w formularzu rejestracyjnym, aktualną datą jest 09.03.2014).

16 marca 2014 (niedziela), godz.: 11:00 – 17:00
FabLab Łódź

Program ten sam co przy terminie lutowym. Każdy z uczestników powinien przynieść ze sobą własny komputer. Czas trwania warsztatów: 6h. Uczestnictwo w warsztatach kosztuje 50 PLN (pieniądze te są przeznaczone na materiały, sprzęt i najem pomieszczenia). Wpłata całości rezerwuje miejsce – nr konta przesyłamy osobom które zapisały się do formularza. SzczegółyRejestracja.

Zapraszamy!

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku.