Firma badawcza Researchmoz opublikowała niedawno raport na temat wartości chińskiej branży druku 3D oraz predykcji na temat jej rozwoju w najbliższej przyszłości. Raport został przygotowany w oparciu o dane pozyskane m.in. z China 3D Printing Technology Industry Alliance. Wg raportu, wartość chińskiego rynku druku 3D wyniosła na początku 2015 r. ok. 600 milionów $, podczas gdy w przyszłym roku wzrośnie ona aż do ok. 1,6 miliarda $ (!!!).

Researchmoz podaje również, iż 8,7% wszystkich drukarek 3D na świecie jest produkowanych w Chinach, które posiadają ponadto trzecią pozycję na świecie pod względem zgłoszonych patentów w zakresie technologii druku 3D. Państwo Środka osiągnęło to dzięki ścisłej współpracy lokalnych firm z czołowymi ośrodkami naukowymi. Dzięki wysokiej jakości (części) urządzeń i oferowanych przez nie rozwiązań chińskie drukarki 3D z powodzeniem radzą sobie na amerykańskim i europejskim rynku (na amerykańskim nawet trochę za bardzo, co pokazuje historia sporu patentowego Afinii i Stratasysa).

Liderem w branży druku 3D na chińskim rynku jest TierTime, którego drukarki 3D z serii Up! stanowią jedne z najlepszych urządzeń tego typu na świecie. Co ciekawe, są źródłem 70% przychodów firmy. Oprócz TierTime, w Chinach funkcjonuje aż 19 firm o światowym potencjale, które stopniowo wychodzą poza granice swojego kraju.

Źródło: www.3dprintingindustry.com
Grafika: [1]

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować

Więcej w News