Pandemia COVID-19 i związany z nią lock-down gospodarczy sprawiły, że wiele biznesów z różnych sektorów gospodarki zostało zmuszonych do poszukiwania alternatywnych sposobów zarabiania. Równocześnie część firm wykorzystała tą okoliczność do tego aby poszerzyć swoją dotychczasową działalność lub skierować ją na nowe tory, adaptując się do nowo powstałych oczekiwań i potrzeb. Włoski producent przemysłowych drukarek 3D Roboze postanowił podążyć nową drogą i niezależnie od swojej flagowej działalności, poszerza ją o usługi druku 3D.

Pomysł jest banalny w swojej prostocie – w nowo utworzonej sieci Roboze 3D Parts Network, wszyscy posiadacze drukarek 3D włoskiego producenta mogą zacząć świadczyć specjalistyczne usługi druku 3D w oparciu o materiały termoplastyczne w rodzaju PEEK, CARBON PEEK, EXTEM™ (TPI), CARBON PA, czy ULTEM™ AM9085F. Klienci którzy skorzystają z usług tej sieci, mogą liczyć na super wytrzymałe i odporne na wysokie temperatury detale. Z uwagi na to, że wszyscy członkowie sieci będą realizować zamówienia z użyciem tych samych maszyn i technologii wytwarzania, Roboze w naturalny sposób ograniczyło problem powtarzalności czy jakości.

Firmy tworzące Roboze 3D Parts Network posiadają najwyższe pod względem funkcjonalnym (i cenowym…) systemy produkcyjne produkowane przez Roboze w postaci ARGO. Występują one w dwóch wersjach 350 (z obszarem roboczym na poziomie 350 x 300 x 300 mm) i 500 (z obszarem roboczym na poziomie 500 x 500 x 500 mm). Komora robocza jest zamknięta i podgrzewana. Ruchome komponenty poruszają się bez użycia pasów transmisyjnych, na bazie opatentowanych przez Roboze rozwiązań mechatronicznych.

Źródło: www.roboze.com

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like

More in News