Włoska firma SuperStile, specjalizująca się w projektowaniu i produkcji części dla sportowych marek motoryzacyjnych, zainstalowała wielkoformatową drukarkę 3D Stratasys F770, aby zwiększyć wydajność wytwarzania addytywnego w oparciu o technologię FDM i zapewnić większą elastyczność w realizacji zleceń o dużych jak na druk 3D rozmiarach.

Firma obsługująca takie marki jak Ferrari, Giugiaro, Stellantis i BMW – specjalizuje się w projektowaniu i opracowywaniu karoserii zewnętrznych i wewnętrznych dla modeli koncepcyjnych, funkcjonalnych prototypów i samochodów pokazowych. Wcześniej firma korzystała z drukarki 3D Stratasys Fortus 380, a teraz znacząco zwiększa możliwości produkcyjne, wykorzystują wielkoformatową F770 do realizacji rozszerzonej gamy projektów.

Maszyna została zainstalowana przez włoskiego dystrybutora Stratasys – Overmach, który ściśle współpracował z SuperStile w określeniu najbardziej odpowiedniego rozwiązania. Stratasys F770 działa teraz w dziale prototypowania firmy, gdzie został już wdrożony do drukowania różnych modeli – w tym lusterek, klamek i nawiewów.

Stratasys F770 jest wyposażony w największą na rynku w pełni ogrzewaną komorę roboczą – 1000 x 610 x 610 mm. Drukuje z wysokowydajnych tworzyw termoplastycznych ABS-M30 i ASA oraz wykorzystuje rozpuszczalny materiał podporowy, który umożliwia projektowanie i drukowanie 3D dokładnych i niezawodnych części prototypowych, o złożonych strukturach wewnętrznych.

Źródło: materiały prasowe Stratasys

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like