Airwolf 3D czyli producent popularnych drukarek 3D, chwalący się takimi klientami jak Apple, NASA czy Boeing, zaprezentował swój nowy produkt, który ma zakończyć mordęgę z drukowaniem filamentami z nylonu.

Produkt jest przeznaczony do druku 3D na niskobudżetowych drukarkach z filamentu będącego nylonem w pełni lub jego polimerowych kompozytów. Każdy kto próbował drukować z tych materiałów, że zmuszenie go do trzymania się w spokoju stołu podczas drukowania pierwszej warstwy, a następnie w czasie wydruku jest nie lada sztuką.

Zalety nylonu jako materiału są nie do przecenienia. Jest wyjątkowo wytrzymały, jednocześnie elastyczny, odporny chemicznie i na wysokie temperatury. Również, jeżeli ktoś ma taką potrzebę, ochroni nas przed wybuchem bomby. Wszystkie te cechy sprawiają, że jest cennym materiałem w kontekście prototypowania, gdyż zdarza się, że klienci szukają wymienionych wyżej cech, których w przypadku standardowych PLA czy ABS nie uświadczą. Jest też druga strona medalu, czyli trudności w druku. Aby udało się wykonać wydruk z filamentu z nylonu, potrzebujemy wysokiej temperatury na głowicy (oraz grzanego stołu roboczego), stosunkowo niskiej prędkości druku i rozwiązania problemu przyczepienia się do platformy roboczej drukarki 3D, jak również późniejsze utrzymanie na niej wydruku.

Rozwiązanie ostatnich problemów zdaje się przychodzi wraz z premierą produkty Wolfbite NITRO od Airwolf 3D. Lepiszcze ma pozwalać utrzymać wydruk na platformie roboczej, radząc sobie również ze skurczem materiału. Ponadto sprawi, że bez problemu i szarpania się zdejmiemy gotowy wydruk z platformy, gdy ta już wystygnie po skończonym wydruku.

Jako lider wśród producentów drukarek 3D do druku w wysokich temperaturach, które przodują w produkowaniu dużych części z nylonu i opartych na nylonie materiałach, jesteśmy świadomi frustracji użytkowników związanej z przyklejaniem się nylonowych części do platform roboczych ich drukarek 3D.

Erick Wolf, współzałożyciel Airwolf 3D

Dotychczas jednym z najlepszych sposobów na utrzymanie na stole wydruków z nylonu było posmarowanie podkładki BuildTak klejem w sztyfcie –  połączenie tych dwóch „lepiszczy” pozwalało w miarę bezproblemowo drukować. Do mnie osobiście nie przemawia mazanie drukarki klejem, a już w szczególności BuildTak’a. Przydatny Dimafix niestety nie chciał współpracować z filamentami nylonowymi. Teraz dzięki Wolfbite NITRO mamy mieć możliwość radzić sobie jedynie za pomocą jednego produktu.

Wolfbite NITRO będzie doskonale współpracował z każdą drukarką 3D wyposażoną w grzany, szklany lub ceramiczny stół roboczy. Przychodzi w pojemniku o pojemności 2 uncji (ok. 56 g) oraz piankowym pędzelkiem do prostego aplikowania. Obecnie można go nabyć za specjalną cenę $19,95 w sklepie Airwolf 3D.

Źródło: www.3ders.org

Karol Krawczyński
W branży druku 3D działający od 2013 roku. Jego przygoda zaczęła się od FDM, a następnie rozwinęła w stronę profesjonalnych i przemysłowych rozwiązań z firmą Solveere. Autor blisko setki artykułów na CD3D, prowadził dział Rynki Finansowe w Gazecie Finansowej oraz magazyn Business Coaching. Pasjonuje się szermierką i fantastyką - obiema w szerokim ujęciu.

    Comments are closed.

    You may also like