Markforged, amerykański producent drukarek 3D, pozwalających na wytwarzanie z materiałów wzmacnianych włóknem węglowym, rozszerza sieć swoich dystrybutorów. Niedawno, firma podpisała umowę z Würth Industry North America, firmą specjalizującą się w dystrybucji rozwiązań z zakresu optymalizacji łańcucha dostaw, utrzymania ruchu (konserwacji, napraw i remontów) oraz sprzętu bezpieczeństwa.

Na mocy zawartej umowy, Würth Industry będzie zajmowało się sprzedażą urządzeń Markforged na terenie Stanów Zjednoczonych wśród firm z sektora produkcyjnego. Rozwiązania amerykańskiego producenta będą dystrybuowane m.in. do przedsiębiorstw z branży petrochemicznej oraz tych, zajmujących się transportem i produkcją maszyn ciężkich.

Umowa dystrybucyjna obejmuje urządzenia drukujące z metali (m.in. stal) oraz kompozytów domieszkowanych ciągłym włóknem węglowym. Niedawno Markforged zaprezentował autorską metodę druku 3D z czystej miedzi, o wysokiej przewodności elektrycznej (350 W/mK) i cieplnej (84% IACS). Jak zapewnia producent, jest to pierwsze, ogólnodostępne rozwiązanie dające możliwość łatwego druku 3D z miedzi. Miedź dostępna jest w formie filamentu w postaci żyłki i pozwala na tworzenie wysokiej jakości prototypów oraz elementów finalnych na potrzeby branży elektronicznej czy motoryzacyjnej.

Greg Mark, dyrektor generalny i założyciel Markforged, podkreśla, że priorytetem firmy jest poszerzanie globalnego zasięgu, a zawarte partnerstwo otwiera nowe możliwości dystrybucji rozwiązań. Urządzenia pozwalają na szybką i wydajną produkcję „on-demand”, minimalizując koszty magazynowania oraz maksymalizując możliwość optymalnego zarządzania zapasami, działając według metody Kanban.

Würth Industry zapewni swoim klientom szereg produktów Markforged, pozwalających na addytywną produkcję części i narzędzi z metalu. Jednocześnie, rozwiązania Markforged są odpowiednie do szybkie prototypowania oraz tworzenia elementów z materiałów kompozytowych. Dystrybutor podkreśla, że wszechstronność materiałowa obu platform do druku 3D pozwoli klientom korzystać z szerokiej gamy rozwiązań i wybierać te, które są najbardziej odpowiednie dla określonych zastosowań.

Dan Hill, CEO Würth Industry North America, podkreśla, że możliwość oferowania swoim klientom innowacyjnych rozwiązań z zakresu optymalizacji klasycznego łańcucha dostaw stanowi ogromną wartość. Integrowanie rozwiązań z zakresu technologii addytywnych z programami Kanban, popularyzowanymi przez Würth Industry, pozwala na skrócenie czasu wprowadzenie nowego produktu na rynek, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów wynikających z magazynowania surowców.

Źródło: prnewswire.com

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    1 Comment

    1. Markforged […] sie w najgorsza najbardziej krwiopijcza firme Wurth , która zamiast sprzedawac ich rozwiazania bedzie golić frajerów i zarabiać po 400% na sztuce. Tak napompuja sobie portfele […], a rozwiązanie – zamiast powszechne i dostępne , będzie tylko dla firm które mają fanaberie , żeby kupić sobie coś drogiego. Zapewne kary za zerwanie umowy od Wurth są takie , że bez mała można węszyć tu wrogie przejęcie amerykańskiej firmy…

    Comments are closed.

    You may also like