Amerykański producent drukarek 3D do metalu – Xact Metal, ogłosił że otrzymał setne zamówienie na maszynę, co jak twierdzi jest znaczącym kamieniem milowym w rozwoju firmy. W informacji prasowej firma stwierdziła, że sukces przypisuje się jej dedykowanej sieci sprzedaży, która przyjęła misję rozwoju technologii druku 3D Xact Metal i zapewniła lokalną sprzedaż i wsparcie serwisowe klientom w ponad 50 krajach.

Założony w 2017 roku zespół Xact Metal dostrzegł ogromną wartość druku 3D w metalu i chciał udostępnić go wszystkim, obniżając cenę. Pierwsze dostawy autorskich drukarek 3D rozpoczęły się w 2019 roku od modelu XM200C, która działała w oparciu o systemem bramowy XY przeznaczonym i była przeznaczona głównie dla projektów badawczo-rozwojowych oraz uczelni wyższych.

W listopadzie 2021 r. firma wprowadziła rodzinę drukarek 3D XM200G, wyposażonych w jeden i dwa lasery, wykorzystujących lustra galwanometru. Dzięki temu maszyny Xact Metal osiągają większe prędkości druku 3D w zastosowaniach przemysłowych o dużej przepustowości.

Niedawno producent uruchomił oprogramowanie Smart Layer we współpracy z Addiguru, firmą dostarczającą technologię monitorowania dla procesów wytwarzania przyrostowego, do automatycznego monitorowania wizualnego i analizy w czasie rzeczywistym. Oprogramowanie umożliwia użytkownikom przeprowadzanie analizy pracy warstwa po warstwie przy użyciu algorytmów widzenia komputerowego i konwolucyjnych sieci neuronowych.

Firma stworzyła globalną sieć partnerów handlowych i serwisowych, obecnie posiadając 26 wyłącznych dystrybutorów w 48 krajach na świecie.

Źródło: www.tctmagazine.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like