Rynek coraz częściej generuje inicjatywy wspierające koncepcję Przemysłu 4.0. Przedsiębiorcy chcą rozmawiać o nowych celach, zadaniach i narzędziach w ramach cyfryzacji produkcji. Stosunkowo nieliczne działania proinnowacyjne w polskich firmach często wynikają z braku czynników stymulujących rozwój nowych technologii lub niedostatecznej świadomości i wiedzy na temat nowych trendów.

Wśród coraz liczniejszych inicjatyw propagujących innowacyjność wytwarzania w nawiązaniu do założeń IV Rewolucji Przemysłowej, na uwagę zasługują konferencje branżowe, warsztaty oraz spotkania organizowane na uczelniach, kołach naukowych, klastrach i innych instytucjach, związanych ze szkolnictwem wyższym, odpowiedzialnych za przygotowanie nowej kadry gotowej na wyzwania związane z Industry 4.0.

O tym jak nadchodząca kolejna (IV) rewolucja przemysłowa wymusza przemodelowanie podejścia do pracy w fabrykach i jak to zrobić, mówią eksperci podczas organizowanej już po raz 17, konferencji Solidexpert – wydarzeniu w całości poświęconym różnym aspektom przygotowania produkcji 4.0. Tegoroczna edycja odbędzie się 25.10.2019 w krakowskiej Starej Zajezdni.

Polski dystrybutor technologii druku 3D HP MJFHP3D.pl, który współpracuje z Solidexpert w ramach implementacji technologii HP Multi Jet Fusion w zróżnicowanym środowisku przemysłowym, rekomenduje to wydarzenie jako jedno z najbardziej merytorycznych, jeśli chodzi o cyfrową transformację w Polsce. Zarówno bowiem Solidexpert – autor Konferencji, jak i HP3D.pl, organizując Warsztaty 3D, które przybliżają przedsiębiorcom tajniki produkcji addytywnej, sukcesywnie angażują wysiłki na rzecz wspierania idei Przemysłu 4.0. na rodzimym rynku.

Tegoroczna tematyka Konferencji Solidexpert jest poświęcona głównie nowym technologiom, a w szczególności:

 • rozwiązaniom do produkcji przyrostowej – prelegent Mateusz Góra firma ATMAT
 • przygotowaniu obróbki CNC – Paweł Machura Product DMG MORI Polska i Wojciech Kowalczyk SOLIDEXPERT
 • optymalizacji wykorzystania maszyn – Konrad Pleban DELL EMC
 • nowym modelom biznesowym i edukacyjnym, związanym z cyfryzacją produkcji etc.

Szczegółowa agenda wydarzenia oraz możliwość rejestracji uczestnictwa jest dostępna tutaj.

Ubiegłoroczna edycja Konferencji Solidexpert dla Przemysłu

Warto zgłosić swój udział już teraz i nie zwlekać do 22.10.2019, z uwagi na limitowaną liczbę miejsc. Z roku na rok zainteresowanie tym wydarzeniem, zarówno ze strony konstruktorów CAD, technologów CNC czy właścicieli firm, jak i środowisk naukowych czy amatorów nowych technologii, wzrasta.

Podczas tegorocznej edycji HP3D.pl zaprezentuje urządzenie z serii 300/500 Jet Fusion 3D, które oferuje kolorowy druk 3D w jakości produkcyjnej, spełniającej wysokie wymagania techniczne oraz wydruki, które potwierdzają, że technologia Multi Jet Fusion to najlepsze rozwiązanie addytywne na rynku.

Urządzenie HP Jet Fusion 580 3D wraz z wydrukami wykonanymi w labie HP3D.pl

Solidexpert i HP3D.pl, którzy wzajemnie współpracują w ramach implementacji wytwarzania z zastosowaniem technik przyrostowych, zachęcają do udziału w tegorocznej Konferencji ze względu na możliwość znalezienia się w gronie wielu specjalistów różnych dziedzin i okazji na wymianę doświadczeń, a także rozpoczęcie wspólnych działań zmierzających do zwiększenia przewagi konkurencyjnej. Wydarzenie jest bowiem skierowane do producentów, którzy myśląc podobnie jak Solidexpert i HP3D.pl o przyszłości, chcą nie tylko tworzyć doskonałe produkty, ale dokonać szerokiej transformacji cyfrowej w celu świadczenia nowych usług i poprawy zadowolenia klientów.

HP3D.pl podobnie jak HP, koncentruje wysiłki na rzecz budowania nowego modelu gospodarki w oparciu o model zamknięty, nie linearny, który opierając się na nieodnawialnych zasobach, doprowadził do ich prawie całkowitego wyeksploatowania. Sojusze przemysłowe jak na przykład współpraca na rodzimym rynku HP3D.pl z Solidexpert oraz te globalne, zawierane przez koncern HP z szeregiem wiodących dostawców takich jak Deloitte, Materialise, BASF, Siemens zmierzają do zmian modelu produkcji z uwzględnieniem ochrony środowiska, masowej kastomizacji i eliminacji strat oraz marnotrawstwa, co w obliczu wyczerpania naturalnych zasobów, staje się jedyną alternatywą.

Według minister przedsiębiorczości i technologii – Jadwigi Emilewicz – “dla naszej gospodarki przejście przez transformację w kierunku Przemysłu 4.0 to szansa, ale też konieczność. Baza tradycyjnego przemysłu w Polsce nie jest duża, ale ma znaczny potencjał. Oznacza to, że wysiłek, który musimy włożyć w przekształcenie tradycyjnego przemysłu w nowy model, jest stosunkowo mniejszy niż w innych państwach“.

Solidexpert oraz HP3D.pl to wiedzą, dlatego wspierają inicjatywy zmierzające do zwiększenia udziału produkcji addytywnej w polskich przedsiębiorstwach, o czym można przekonać się podczas 17 już edycji Konferencji Solidexpert, gdzie jednym z gości wydarzenia będzie łazik marsjański, wielokrotnie nagradzany, ostatnio w Kielcach w ramach European Rover Challenge, który jest owocem współpracy środowiska naukowego – koła naukowego AGH Space Systems z biznesem, reprezentowanym przez między innymi Solidexpert (oprogramowanie Solidworks CAD 3D) i HP3D.pl (druk 3D w technologii HP MJF).

Patrycja Blechinger
Patrycja Blechinger – redaktor, entuzjastka nowych technologii, szczególnie SI i inteligentnych urządzeń, o których najbardziej lubi pisać. Z wykształcenia kulturoznawca, zainteresowana nowymi formami sztuki w ponowoczesnej rzeczywistości.

  Zostaw odpowiedź

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Może cię również zainteresować

  Więcej w HP3D