XYZprinting, tajwański producent drukarek 3D, zaprezentuje na targach Formnext swój najnowszy wysokotemperaturowy system do druku 3D w technologii SLS – MfgPro236 xS. Chociaż maszyna miała swoją oficjalną premierę we wrześniu br. na targach Rapid TCT w Chicago w USA, będzie to jej pierwsza oficjalna prezentacja w Europie. Drukarka 3D jest pod względem materiałowym wspierana przez BASF Forward AM, co jest efektem pogłębiającej się współpracy obydwu firm, zainicjowanej na początku tego roku.

XYZprinting reklamuje MfgPro236 xS jako „najmocniejszą, najwydajniejszą i najbardziej przystępną cenowo” drukarkę 3D typu SLS w ofercie firmy. Drukarka 3D ma obszar roboczy na poziomie 230 x 230 x 250 mm i jest wyposażony w laser CO2 o mocy 60W. Minimalna wysokość drukowanych warstw wynosi zaledwie 0,06 mm, a szybkość druku 3D to 22 mm na godzinę. Do obsługi wykorzystywane jest autorskie oprogramowanie XYZware SLS.

Najistotniejszą cechą nowej drukarki 3D są jej szerokie możliwości materiałowe. Dzięki partnerstwu z BASF Forward AM, przyszli użytkownicy MfgPro236 xS będą mogli korzystać z szerokiego portfolio proszków polimerowych, w tym PA6, PA11, PA12, PA11-CF, PP, TPU i innych. XYZPrinting dopuszcza również stosowanie materiałów innych dostawców.

Aby umożliwić stosowanie materiałów inżynierskich o wyższej temperaturze, drukarka 3D oferuje wewnętrzny system kontroli gazu z czterema niezależnymi grzałkami do kontroli pola termicznego. W konsekwencji wnętrze komory roboczej jest w stanie osiągnąć temperaturę do 220°C.

Źródło: www.3dprintingindustry.com
Zdjęcie:  XYZprintingzdjęcia wykorzystywane wyłącznie jako prawo cytatu w myśl Art. 29. Prawo cytatu Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like