Z cyklu: projekty niemożliwe do druku w 3D, czyli płynna wyścigówka

2

Amerykańskie Stowarzyszenie Projektantów Przemysłowych wspólnie z serwisem Inventables są organizatorem konkursu Launch Day Challenge, w którym uczestnicy prezentują wykonane przez siebie projekty samochodów do druku 3D. Na stronie znajdują się bardzo szczegółowe informacje dot. każdego zgłoszonego projektu, na czele z tutorialem jak dany projekt powstawał krok po kroku w programie ZBrush. Każdy projekt można również pobrać i spróbować wydrukować, niestety niektóre projekty są dość mocno… przesadzone jeśli chodzi o możliwości drukarek 3D. Najznamienitszym przykładem jest chyba płynna wyścigówka (Pinewood Derby Car), która będzie zachwycać wyłącznie jako render.

Źródło: www.inventables.com

Źródło: www.inventables.com

Co ciekawe, projektant tego niezwykłego projektu rekomenduje błękitne PLA jako najwłaściwszy materiał do druku… Szczerze mówiąc nie wydaje mi się aby ten model był możliwy do wydrukowania w innej technologii jak druk proszkowy z polimerów, z uwagi na mnogość elementów zawieszonych w powietrzu. W porównaniu z tym autem, druk opisywanej jakiś czas temu nuklearnej lampy wydaje się być czymś banalnym i prostym…

Źródło: www.inventables.com

Źródło: www.inventables.com

Dla ambitnych: pliki do druku są do pobrania pod tym linkiem.

Źródło: www.inventables.com

Źródło: www.inventables.com

Źródło: www.inventables.com

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku.