Pamiętacie bajkę “Zaczarowany ołówek“, w której mały chłopiec rysował w powietrzu, ołówkiem otrzymanym od krasnala, wszystkie potrzebne mu rzeczy? Czy oglądając tę bajkę nie marzyliście o posiadaniu takiego cuda? Przyznam się Wam, że ja tak i kiedy tylko w Sieci pojawiła się wzmianka o najnowszym cudeńku firmy Artisans Asylum pomyślałam – dreams do come true! Firma w lutym pojawiła się na Kickstarterze z 3Doodler’em – piórem, które rysuje projekty 3D – i osiągnęła niemały sukces. Udało im się zdobyć całą potrzebną kasę a nawet dużo, dużo więcej – 2 344 134 USD zamiast 30 000 USD! Wyjątkowo innowacyjny pomysł został doceniony przez społeczność.

Źródło: www.kickstarter.com

Źródło: www.kickstarter.com

3Doodler jest prosty w obsłudze, wystarczy go włączyć i już można rozpocząć przygodę z rysowaniem. Co najważniejsze, do posługiwania się tym cudem techniki nie potrzebne jest żadne oprogramowanie czy program graficzny – jedyne czego potrzebujemy by z móc korzystać z magicznego pióra to … wyobraźnia.

3Doodler’em można rysować po powierzchniach oraz w powietrzu. Rozgrzany plastik w zetknięciu z powietrzem zastyga i tworzy twardą strukturę układającą się zgodnie z życzeniem rysującego. Atramentem jest tutaj 3mm ABS bądź PLA – materiały łatwo dostępne i znane ze zwykłych drukarek 3D.

Źródło: www.kickstarter.com

Źródło: www.kickstarter.com

Pióro można już oczywiście zamówić – jego cena to 99 USD (+ oczywiście wszelkie cła, i tym podobne historie). Wraz z zamówieniem otrzymamy gratis – 5 szpul “atramentu“. Jedynym minusem jest czas oczekiwania, który szacowany jest obecnie na … luty 2014. Myślę jednak, że byłabym w stanie czekać na swojego 3Doodler’a jeszcze dłużej bo to gadget, który warto mieć 😉

Źródło: www.kickstarter.com

Źródło: www.kickstarter.com

Agnieszka Goławska
Z zawodu i wykształcenia związana z branżą marketingu i IT.

    Brak możliwości dodawania komenarzy

    Może cię również zainteresować