Zbroja Iron Man’a już niedługo w Twoim domu

3

Chińska firma The Shenzhen, postanowiła wyjść na przeciw potrzebom fanów Iron Mana i wpadła na pomysł, że będzie drukować i sprzedawać zbroję Starka – wersja Mark 3. Wszystko było już gotowe – pierwsze prototypy, pierwsze filmiki pokazujące jak wygląda gotowa zbroja, cennik … Zarządzający firmą nie pomyśleli jednak kilku drobnych kwestii …

Centrum Druku 3D - iron man

Źródło: www.3ders.org

Zbroja, poza tym że wygląda świetnie, posiada również kilka ciekawych gadżetów – ruchomą płytę czołową i klika punktów podświetlanych LED’ami, które nadają jej realizmu. Dodatkowo zbroja jest lekka – waży tylko 3 kilogramy i może być noszona przez osoby między 170 a 183 cm zwrostu. Producent zapewnia, że zbroja jest wytrzymała (hhmmm … oby nie tak ‚trwała’ jak Mark 42 😉 ). Z informacji jakie jeszcze jakiś czas temu można było znaleźć na stronie pomysłodawcy wynika, że materiał z jakiego zbroje będą wykonywane to włókno węglowe wzmocnione polimerem z 2mm poduszkami wewnątrz korpusu. Stawy zostaną wykonane z metalu dla stabilności i trwałości całej zbroi.

CD3D - IM

Źródło: www.techcrunch.com

CD3D - IM

Źródło: www.techcrunch.com

A teraz kilka łyżek dziegciu do tego wspaniałego produktu – wszystkich, którzy już nerwowo przytupują na samą myśl o posiadaniu takiego cudeńka w swojej szafie z przykrością informujemy iż … gotowa zbroja to wydatek bagatela $35,000. Jeśli jednak macie kilkadziesiąt tysięcy dolarów na zbyciu i cena Was nie przeraża to kolejna zła wiadomość – zbroję można nabyć wyłącznie w Chinach z uwagi na fakt, iż pomysłodawca nie wpadł na pomysł by wcześniej dogadać się z Marvelem, który to oficjalnie zakazał sprzedaży zbroi poza Chinami.

Jako wielbicielka IM trzymam mocno kciuki by firma  The Shenzhen dogadała się z Marvelem … jak to mówią ‚nadzieja umiera ostatnia’  😉

Źródło: www.techcrunch.com

Udostępnij.

O autorze

Agnieszka Goławska

Twórca oficjalnego fanpage CD3D na FB. Z zawodu i wykształcenia związana z branżą marketingu i IT. W wolnych chwilach wciąż publikuje na CD3D.