BWT Alpine F1 Team zakupił cztery systemy do fotopolimerowego druku 3D firmy 3D Systems - SLA 750. Zakup i instalacja odbyły się po przeprowadzeniu przez zespół szeregu testów wyprodukowanych aplikacji w fazie beta. Przemysłowa drukarka 3D - SLA 750 została po raz pierwszy zaprezentowana na zeszłorocznej konferencji AMUG i posiada duży obszar roboczy, wysoką prędkość druku 3D oraz dokładność i rozdzielczość.

BWT Alpine używa drukarki 3D SLA 750 i materiał Accura Composite PIV firmy 3D Systems do budowy modeli do testów w tunelu aerodynamicznym. Zespół twierdzi, że drukując złożone części aerodynamiczne z gwintami ciśnieniowymi, małymi narzędziami kompozytowymi i przyrządami do klejenia w wysokiej temperaturze, skorzystał na znaczącym wzroście produktywności, który jest możliwy dzięki skróceniu czasu produkcji. Części wydrukowane na SLA 750 mają również zapewniać niezrównaną jakość ścian bocznych i powierzchni, a także doskonale odwzorowane szczegóły i wysoką dokładność geometryczną.

Po nawiązaniu długoterminowej współpracy technicznej z 3D Systems, BWT Alpine wdrożyła swoje technologie SLA i SLS, aby wspierać produkcję przyrostową do około 25.000 części rocznie.

„Jesteśmy pod wrażeniem dokładności inżynierii precyzyjnej zastosowanej w opracowaniu SLA 750 firmy 3D Systems” — skomentował Ben Mallock, zastępca szefa ds. aerodynamiki w BWT Alpine F1 Team. „BWT Alpine F1 Team od dawna współpracuje z 3D Systems w kwestiach technicznych i cieszymy się, że mamy wczesny dostęp do tego produktu, gdy był on jeszcze w fazie beta. Sprawdziliśmy SLA 750 podczas testów i osiągnęliśmy najlepszą jakość części, jaką do tej pory widzieliśmy na rynku, przy znacznie zwiększonej wydajności. W rezultacie zakupiliśmy dodatkowe systemy SLA 750, aby zwiększyć naszą łączną liczbę do czterech. Cieszymy się z pozytywnego wpływu, jaki ma to na nasze testy w tunelu aerodynamicznym i szybsze wprowadzanie naszych innowacji na tor”.

Źródło: www.3dsystems.com
Zdjęcie: www.3dsystems.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Poznaj sufity napinane

Portal COLORISED to kompleksowe źródło informacji, porad i inspiracji dla osób planujących remonty mieszkań, domów oraz wyposażania wnętrz. Znajdziesz na nim poradniki dotyczące wykończenia wnętrz: sufity napinane PVC, sufity napinane z tkanin, tapety, tapety z tkanin, oświetlenie LED, systemy oświetleniowe LED, podłogi, systemy ogrzewania i wielu innych.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like