Ziggzagg, belgijska firma specjalizująca się w usługach druku 3D, wybrała firmę 3YOURMIND do opracowania w pełni zautomatyzowanego przepływu pracy. Firma zainwestowała wcześniej w 10 przemysłowych drukarek 3D HP i realizuje zamówienia na poziomie nawet 200 000 części. Dzięki systemowi 3YOURMIND, Ziggzagg udało się w pełni zautomatyzować procesy wyceniania usług oraz realizacji zleconych zamówień.

Wyspecjalizowane drukarnie 3D odgrywają kluczową rolę w rozwoju przemysłu wytwarzania przyrostowego. Aby to osiągnąć, sięgają po narzędzia informatyczne do automatyzacji pracy, które przechowują wszystkie informacje w jednym, łatwo dostępnym miejscu. Wdrażając Agile ERP i MES, a także integrując dwa wcześniej używane programy, 3YOURMIND opracowało dla Ziggzagg w pełni spersonalizowane rozwiązanie.

Dzięki ogromnym inwestycjom jakie zostały przeprowadzone w ciągu zaledwie dwóch lat, Ziggzagg zdołało wypozycjonować się nie tylko jako jeden z czołowych dostawców usług druku 3D w Belgii, ale także na arenie międzynarodowej. Była jedną z pierwszych firm, które wdrożyły technologię HP w kraju, co aktualnie przekłada się na drugą co do wielkości farmę drukarek 3D HP w Europie. Ziggzagg należy także do grona siedmiu globalnych partnerów producenta.

Ziggzagg stara się stworzyć fabrykę przyszłości – cel ten zamierza osiągnąć poprzez:

  • automatyzację masowej produkcji addytywnej w celu zarządzania flotą drukarek 3D HP, a także wdrożenia w 100% automatycznego, kompleksowego rozwiązania cyfrowego
  • osiągnięcie szybszej produkcji poprzez śledzenie procesu powstawania części w całym łańcuchu produkcyjnym
  • koncentrowanie się na masowej produkcji i masowej personalizacji.

Wdrożenie systemu 3YOURMIND składało się z następujących etapów: Agile ERP i MES zostały zintegrowane z AM-flow (rozpoznawanie i sortowanie części) i Shippo (dostawa) za pośrednictwem Zapier, co zapewniało scentralizowanie wszystkich danych na jednej platformie. Dzięki temu Ziggzagg miał więcej czasu na rozwijanie portfolio maszyn bez konieczności zwiększania liczby pracowników i mogło poświęcać mniej czasu i pracy ręcznej na zadania administracyjne.

3YOURMIND wdrożyło cyfrowe strumienie komunikacji, zapewniając natychmiastową, dokładną wycenę i zautomatyzowane zarządzanie zamówieniami. Zintegrowało również planowanie i śledzenie produkcji, aby zapewnić wydajniejszy przepływ pracy.

Pełna automatyzacja przepływu pracy od przyjęcia zamówienia do produkcji i dostawy radykalnie zmniejszyła kosztowne błędy nawet o 30%. Dzięki temu Ziggzagg dał swoim klientom pewność co do jakości i powtarzalności ich części drukowanych w 3D. Zaowocowało to lepszą identyfikowalnością części oraz bardziej wykończonym i niezawodnym przepływem pracy niż wcześniej.

Rozwiązanie to miało również korzyści dla klientów – biuro obsługi usprawniło komunikację z klientem za pomocą platformy internetowej i funkcji „czatu”, a wydajniejszy i ustrukturyzowany przepływ ofert pomógł uprościć ceny dla obu stron.

Źródło: materiały prasowe 3YOURMIND

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like