Ziggzagg – belgijski dostawca usług druku 3D i pionier we wdrażaniu technologii HP Multi Jet Fusion, zainwestował w szeroką gamę rozwiązań automatyzacji przepływów pracy firmy AM-Flow, jako podstawę swojej cyfrowej fabryki w Aalter. Firmy postanowiły także nawiązać długofalową współpracę w dalszej automatyzacji fabryk, w takich obszarach jak tracking & tracing, bin-picking i pakowanie.

Nowe technologie druku 3D umożliwiły produkcję średnich, a nawet dużych serii produktowych liczących ponad 200 tysięcy sztuk. Projektowanie 3D, proces zamawiania i druk 3D są całkowicie cyfrowe, jednakże do w pełni zautomatyzowanego procesu konieczne jest również opracowanie rozwiązań tego typu dla czyszczenia, obróbki końcowej, identyfikacji części, sortowania, transportu, pakowania i etykietowania. Inwestując w technologię rozwijaną przez AM-Flow, Ziggzagg wykonał ważny krok w tworzeniu w pełni zautomatyzowanej fabryki Smart AM w oparciu o idee Przemysłu 4.0.

Tak komentuje to Stijn Paridaens, dyrektor generalny Ziggzagg:

Dzięki naszej flocie drukarek 3D HP MJF zbliżamy się do szybkości produkcji i kosztów formowania wtryskowego. Wdrażając technologię automatyzacji przepływu pracy AM-Flow, możemy realizować w pełni cyfrową produkcję przy niższych kosztach”.

Dzięki tej współpracy AM-Flow i Ziggzagg skoncentrują się na automatycznym trasowaniu i śledzeniu wszystkich produktów drukowanych w 3D podczas całej produkcji. Od przepływu wsadowego do jednoczęściowego i odwrotnie. Korzyści są znaczne, ponieważ Ziggzagg uzyska pełny przegląd przepływu dużej liczby zamówień klientów, redukcję błędów, redukcję kosztów i krótsze czasy dostaw.

Ziggzagg powstał w 2010 roku i jest wiodącym graczem w świecie wytwarzania przyrostowego. Oferuje dodatkowe moce produkcyjne, optymalizację projektowania produktów i elastyczność w krótkich terminach realizacji, co daje przewagę konkurencyjną ich klientom. Ziggzagg koncentruje się na drukowanych częściach w technologii MJF o przemysłowej jakości: od prototypowania produkcji seryjnej po dostarczanie części zamiennych.

Źródło: www.am-flow.com
Zdjęcie: www.am-flow.com (materiały prasowe – wszystkie prawa zastrzeżone)

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like