Czy jest ktoś kto jeszcze nie słyszał o Pokemon Go? To, co ostatnio dzieje się w mediach szokuje, zadziwia, a nawet przeraża. Gra podbiła serca milionów użytkowników na świecie, jeszcze przed jej premierą. Miasta wypełniły się graczami, biegającymi w poszukiwaniu pokemonów. Na czym polega jej fenomen?

Można by powiedzieć, że takimi rzeczami interesują się jedynie dzieci – to jednak nieprawda. Na ulicach możemy zauważyć osoby w każdym wieku krążące w poszukiwaniu wirtualnych zwierzątek. Gra dzięki swojej unikalnej formie w końcu zmusiła ludzi, a zwłaszcza nastolatków do wyjścia z domu i większej aktywności fizycznej, o którą coraz ciężej w dzisiejszych czasach. Pokemon go to przykład idealnego połączenia świata rzeczywistego z wirtualnym.

Co łączy druk 3D i Pokemony?

Celem gry jest złapanie Pokemonów ukrywających się w różnych miejscach, poczynając od parków, przez dworce kolejowe i lotniska, a kończąc na piwnicach prywatnych domów. Pochodzący z nadmorskiego miasteczka w Wielkiej Brytanii Matthew Beaman postanowił urozmaicić grę pobliskim użytkownikom. Jako pasjonat druku 3D wpadł na pomysł wydrukowania modeli pokemonów oraz ich rozmieszczenia w różnych zakamarkach miasta.

Pokemon 04

Wstępnym zamiarem było po prostu ich losowe ukrycie, jednak później zrodził się plan, aby to trochę ułatwić poprzez zamieszczenie wskazówek jak do nich dotrzeć na facebook’owym profilu lokalnej grupy. Już samo łapanie wirtualnych stworzeń wywołuje duże emocje, a co dopiero jak znajdziemy prawdziwą figurkę Pokemona, którego dopiero co widzieliśmy na ekranie naszego smartfona. Nawet osoby, które nie grają w Pokemony byłyby mile zaskoczone natrafiając na mini zwierzątko podczas zwykłego spaceru.

Pokemon 03

Po co to tyle zachodu? Odpowiedź jest prosta – dla zabawy. Beaman był ciekawy czy coś takiego zyska w ogóle jakieś zainteresowanie. Okazało się, że tak. Lokalna społeczność bardzo entuzjastycznie podeszła do tematu. Inicjator całego przedsięwzięcia widząc ludzi krzyczących i skaczących z radości na widok napotkanego Pokemona, był bardzo mile zaskoczony.

Pokemon 02

Jak długo jeszcze potrwa szał na Pokemon Go, tego nie wiemy? Wiadomo, że jest to jeden z ostatnich hitów, który szturmem przejął wszystkie portale internetowe nawet te związane z drukiem 3D, które są przepełnione modelami Pokemonów, w pełni gotowych do druku. Mimo, iż odczucia w stosunku do Pokemonów są skrajne, od miłości do nienawiści, to nie można odmówić Nintendo genialnego pomysłu, które pobudziło tak wiele milionów ludzi do wspólnej gry.

Źródło: www.3ders.org

Karolina Turlakiewicz
Studentka Inżynierii Biomedycznej, instruktorka pływania, ratowniczka, członkini koła naukowego BioMed-Spec pracującego nad budową biodrukarki. Jakby mogła całe życie spędziłaby w wodzie. Fascynują ją wszelkie tematy związane z zastosowaniem druku 3D w medycynie.

    Zostaw odpowiedź

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Może cię również zainteresować

    Więcej w Projekty 3D