Wczoraj, w późnych godzinach wieczornych wprowadziliśmy dwie dość istotne modyfikacje w serwisie: zmodyfikowaliśmy i uporządkowaliśmy menu główne oraz dodaliśmy wyróżnienia dla wybranych artykułów. Zmiany zostały podyktowane ciągłym rozwojem naszego skromnego portalu i chęcią optymalizacji go pod kątem usability. W przypadku jakichkolwiek pytań, uwag lub komentarzy, zachęcamy do kontaktu. Wszystkie zmiany są wdrażane z myślą o Was, ponieważ to Wy sprawiacie, że ten serwis tak dynamicznie się rozwija, za co serdecznie dziękujemy.

zmiany na stronie

Zmiany w serwisie:

 • w menu wprowadziliśmy 5 kategorii głównych:
  • Informacje – znalazły się tu newsy, opinie i analizy oraz dwie nowe kategorie: wywiady i relacje z eventów
  • Drukarki 3D – stworzyliśmy katalog zbiorczy dla wszystkich działów związanych z drukiem i drukarkami 3D; znalazły się tutaj: drukarki 3D, materiały do druku 3D, serwisy i aplikacje do obsługi druku i drukarek 3D oraz jedna nowa kategoria – skanery 3D
  • Projekty 3D – bez zmian
  • Podstawy druku 3D – bez zmian
  • Po godzinach – bez zmian
 • nowe oznaczenie kategorii PO GODZINACH – od dziś wszystkie wpisy dot. muzyki lub innych, luźnych tematów nie związanych stricte z drukiem 3D i powiązanymi z nim tematami, są oznaczone kolorem grafitowym i labelką z tytułem kategorii; zatem jeśli rażą i irytują Was te wszystkie artykuły o muzyce metalowej, od teraz w dużo łatwiejszy sposób będzieice mogli je pominąć 🙂
 • nowe oznaczenie artykułów ekskluzywnych i/lub całkowicie autorskich – każdy artykuł, którego nie znajdziecie na żadnym innym portalu zostanie oznaczony kolorem błękitnym i labelką TYLKO U NAS; o ile większość materiałów w serwisie jest inspirowana artykułami z innych zachodnich portali, o tyle coraz więcej artykułów stanowią całkowicie nasze, własne materiały; jest to również kierunek w którym sukcesywnie zmierzamy – coraz więcej unikalnych newsów i tematów z rynku krajowego, mniej ogólnodostępnych newsów ze świata – chyba, że będą miały istotne przełożenie na rynek Polski.

OFF TOPIC: przy okazji odrobinę się pochwalimy 🙂 Materialination – z którym nie zawsze było nam po drodze, ale którego wpływu na polski rynek druku 3D nie można w żaden sposób nie docenić, przygotowało dokument zawierający kompletne zestawienie serwisów poświęconych drukowi 3D z kraju i ze świata. Nasz serwis został umieszczony w gronie najważniejszych stron informacyjnych w Polsce, za co serdecznie dziękujemy: MATERIALINATION All You should know about 3D printing. 

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

7 Comments

 1. Come on 🙂 To, że krytykowaliście nasz sklep nie znaczy, że było nam nie po drodze! Konstruktywna krytyka zawsze w cenie!

  1. W sumie chciałem aby miało to pozytywny wydźwięk – mimo różnic w ocenie i słów krytyki z naszej strony, wymieniliście nas w swoim zestawieniu i to na bardzo wysokiej pozycji (już wyjaśniliśmy sobie na TT, że to był przypadek ;-))

   Zatem szacunek za obiektywizm i wzmiankę w tak szacownym gronie.

   1. Nasza lista nie jest rankingiem, stąd postulat o przypadkowej kolejności, ale to że wpadliście nam do głowy na początku swojej kategorii świadczy tylko o tym, że robicie dobrą robotę!

    Jesteśmy stałymi czytelnikami.

 2. Prośba – guzik do bezpośredniego wrzucania na Strims.pl 🙂

  1. Póki co mamy zainstalowaną wtyczkę w CMS do automatycznego publikowania postów na Strimsie, ale jeszcze z niej nie korzystałem. Trzeba ją chyba jeszcze skonfigurować, ale nie miałem czasu się temu bliżej przyjrzeć, a Boguś – programista odpowiedzialny za nasz skromny serwis, jest zajęty wdrażaniem innych komponentów (np. tych z treści tego artykułu 🙂

   Poza tym nie wiem czy jest taka wtyczka? Wykop ją ma, ale nie wspieramy Wykopu (mocne słowa, nie? 🙂

 3. Odpadam w przedbiegach, niestety 🙁
  Wpis na Materialination jak najbardziej zasłużony

  1. Spokojnie, w gruncie rzeczy to nie jest nic skomplikowanego… Wystarczy tylko każdego dnia ciężko i sumiennie pracować, być na bieżąco z tym co się dzieje wokół nas, a przede wszystkim mieć wizję i wiarę w to co się robi.

   Nie poddawajcie się i nie odpadajcie – szkoda waszej równie ciężkiej pracy. To, że ktoś gdzieś nas pochwalił tak naprawdę nic nie znaczy. Tzn. znaczy tu i teraz – może jeszcze jutro i pojutrze…? Te pochwały to jak lukier na cieście, czy wosk na masce świeżo umytego samochodu – sprawia, że całość jeszcze ładniej wygląda, ale nic poza tym. Koniec końców liczy się tylko to, aby utrzymać jakość na stale rosnącym poziomie. I jestem przekonany, że jeśli tylko podejdzie się do tematu z odpowiednim zaangażowaniem, pasją i wiarą – sky is the limit.

   Wiem, że to brzmi czerstwo i trywialnie, ale tak po prostu jest. Jak pisałem powyżej – to nie jest nic skomplikowanego…

   Trudnego – owszem 🙂

Comments are closed.

You may also like

More in News