CD3D pragnie z dumą ogłosić, iż od 26 maja 2015 r. rozpoczęło oficjalnie prowadzić swoją działalność pod nową formą prawną w postaci CD3D Sp. z o.o. Spółka została powołana do życia w kwietniu br., jednakże kwestie formalne związane z jej rejestracją w KRS tradycyjnie wydłużyły cały proces. Niemniej jednak wszystkie formalności mamy już szczęśliwie za sobą, w związku z czym możemy oficjalnie pochwalić się tym faktem oraz przy okazji przedstawić szereg zmian, które zaszły w ostatnim czasie w strukturach naszej firmy.

Z początkiem stycznia br. Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości (AIP) – wiodąca w Europie organizacja startupowa, zdecydowała się zainwestować w portal Centrum Druku 3D na rzecz akceleracji jego rozwoju. Na mocy dalszych porozumień, 8 kwietnia 2015 r. została zawiązana spółka CD3D, współwłaścicielami której zostali Paweł Ślusarczyk, AIP oraz Pan Krzysztof Wojewodzic.

Cele jakie postawiła sobie spółka na najbliższe miesiące to m.in.: dalszy rozwój funkcjonalny serwisu www.centrumdruku3d.pl oraz wprowadzenie go na rynki zagraniczne, jak również rozwój usług pobocznych – consultingowych i doradczych, szkoleniowych, PR oraz druku 3D na żądanie. Równocześnie spółka zacieśnia współpracę z dotychczasowymi partnerami handlowymi, nawiązuje także nowe kontakty z czołowymi instytucjami edukacyjnymi, mając na celu szerzenie wiedzy związanej z technologią druku 3D i poszerzanie dotychczasowego grona jej odbiorców.

Hasłem przewodnim działalności nowej spółki jest: „Tworzymy rynek druku 3D„.

Równocześnie nasz zespół powiększył się o dwie nowe osoby:

  • Adelę Walczak – specjalistę ds. druku 3D, absolwentkę Strathclyde University Glasgow i Politechniki Łódzkiej; Adela posiada bogate doświadczenie w pracy z drukarkami 3D – zarówno klasy RepRap (pierwsza drukarka 3D złożona samodzielnie w 2012 r.) jak i niskobudżetowych – produkcyjnych (Zortrax M200); posiada ponadto szereg takich umiejętności jak obsługa urządzeń do cięcia laserem czy drukarek solventowych
  • Sebastiana Urbańskiego – IT Project Development Specialist, który zajmuje się rozwojem serwisu; Sebastian ma za sobą 5 lat pracy w czołowych agencjach interaktywnych na stanowisku technical project managera, w których zajmował się wdrażaniem rozwiązań internetowych dla największych marek w Polsce i na świecie.

Nasz serwis rozwija się w sposób niezwykle dynamiczny i wkrótce będziemy mieli przyjemność poinformować o kolejnych wdrożonych funkcjonalnościach. Duży nacisk zostanie położony na recenzję drukarek 3D i materiałów do druku 3D, a więc segment, który był nieco zaniedbany w ostatnim czasie. Teraz dzięki poszerzonemu składowi osobowemu, będziemy w stanie publikować nie tylko jeszcze więcej autorskich treści, lecz również będą miały one dużą unikalność. Zapowiada się więc dużo nowych, fantastycznych materiałów – lecz przede wszystkim dedykowanych narzędzi, które mamy nadzieję jeszcze bardziej zwiększą atrakcyjność naszego serwisu.

Dziękujemy wszystkim czytelnikom za odwiedzanie naszego serwisu i wierzymy, iż dzięki nowym treściom oraz funkcjonalnościom Wasze grono jeszcze bardziej się poszerzy.

CD3D
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

2 Comments

  1. Napisałam wczoraj : „Powodzenia” … i zniknęło?

    1. Hmm… Jakiś błąd, ale raczej nie u nas? Nie mamy śladu po tym komentarzu? Ani z poziomu WP ani Disqusa.

      Tak czy inaczej – dziękujemy 🙂

Comments are closed.

You may also like

More in News