Dwa tygodnie temu w mediach głównego nurtu pojawiła się sensacyjnie brzmiąca informacja, iż Zortrax otwiera wspólnie z Materialination swój oficjalny salon firmowy, który będzie zlokalizowany w Krakowie. Wielkie otwarcie ma nastąpić 10 października, a w jego trakcie mają być zaprezentowane m.in. nowe modele drukarek 3D Zortraxa, których rendery mieliśmy okazję oglądać już w kwietniu tego roku. Wiadomość o uruchomieniu salonu firmowego z drukarkami 3D w Polsce jest o tyle sensacyjna, iż znając specyfikę polskiego rynku znacząca część branży patrzyła na ten ruch z pewnym skonfudowaniem, nie do końca wierząc w rentowność takiego przedsięwzięcia? Tak czy inaczej, sprawa jest już przesądzona a my życzymy Rafałowi Tomasiakowi powodzenia przy tym projekcie, gdyż z pewnością mu się przyda. I gdy wydawało się już, że kwestie salonów firmowych mamy póki co za sobą, wczoraj wieczorem pojawił się news, który w obliczu „sensacji Zortraxa” jest MEGA SENSACJĄ – wrocławski ZMorph otwiera swój salon firmowy z drukarkami 3D w europejskiej stolicy druku 3D – Holandii!!!

Flagowy showroom zostanie otwarty 9 października o godzinie 16:00 w Haarlemie pod Amsterdamem. Będzie to nie tylko sklep dedykowany produktom ZMorph, ale także przestrzeń do prowadzenia szkoleń z druku 3D, czy też spotkań dotyczących tej technologii. Sklep będzie prowadzony przez dwójkę przyjaciół ZMorph – Dick’a Potharst’a i Jan’a Willem de Bok’a. W niedalekiej przyszłości będzie też można tam drukować swoje projekty. Na otwarcie planowanych jest wiele niespodzianek, zaprezentowany zostanie m.in. projekt, który w pewien sposób koresponduje z projektem, który został swego czasu przygotowany dla Platige Image.

Zmorph Holandia

Salon będzie usytuowany w samym centrum Haarlemu przy jednej z głównych ulic – Gedempte Oudegracht 94. Jak opowiada o tym Natalia Szymacha – Chief Administrative Officer ZMorpha, firma walczyła o tę przestrzeń z samym Apple! A dlaczego wybór padł na Holandię a nie Polskę, jak w przypadku Zortraxa?

Natalia SzymachaOdpowiedź jest bardzo prosta – chcemy być w centrum. Nie tylko centrum geograficznym Europy, ale w centrum rozwoju technologii druku 3D. To właśnie w Holandii rozpoczął się ruch druku 3D i tam też koncentruje się europejska społeczność. Mamy wspaniałe warunki do współpracy i rozwoju. Oczywiście chcemy iść za ciosem i sklep w Holandii to dopiero początek. Wkrótce będziemy otwierać nowe sklepy – nie tylko w Europie.

Natalia Szymacha, ZMorph

ZMorph to jedna z najbardziej znanych polskich firm produkujących drukarki 3D na świecie. Została założona przez Przemka Jaworskiego, który jako pierwszy w Polsce zajął się propagowaniem idei RepRap i wspólnie z Arturem „arthx” Bochnią sprzedawał pierwsze zestawy do samodzielnego montażu w sieci. Oprócz samej drukarki 3D firma ma w ofercie specjalne extrudery do druku 3D ciasta, czekolady czy gliny, z powodzeniem rozwija również swoje oprogramowanie do druku 3D – Voxelizera, o którym już wkrótce również poświęcimy trochę miejsca w serwisie.

Zmorph

Fakt, iż ZMorph`owi udało się otworzyć salon w Holandii to niesamowita wiadomość… Chociaż mam pewne nieoficjalne informacje, iż po Krakowie Zortrax również przymierza się do otwarcia kolejnych salonów w Europie, fakt jest faktem, że ZMorph uczynił to pierwszy. Decyzja o tym, aby uczynić to zagranicą umożliwi firmie przynajmniej zarabianie na całym przedsięwzięciu. Trzymamy kciuki za powodzenie całego projektu i liczymy, iż uda nam się opublikować jakieś zdjęcia z otwarcia holenderskiego salonu sprzedaży.

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Comments are closed.

You may also like

More in News