Zmorph – jeden z największych polskich producentów drukarek 3D, od wielu lat działa z powodzeniem na całym świecie. Jego urządzenia cieszą się dużą popularnością szczególnie na rynku amerykańskim, gdzie unikalny charakter tego urządzenia doskonale wpisuje się w oczekiwania niezliczonej liczby szkół, FabLabów czy firm produkcyjnych. Zmorph VX – wielofunkcyjna drukarka 3D umożliwiająca dodatkowo frezowanie CNC, grawer laserowy czy druk 3D z mas i materiałów półpłynnych, przechodzi teraz gruntowną zmianę. Dziś na całym świecie debiutuje Zmorph Fab – nowa wersja urządzenia zoptymalizowana pod kątem realizacji aplikacji przemysłowych. Równocześnie producent zapowiada kolejne nowości ofertowe, które ujrzą światło dzienne już na początku przyszłego roku.

Wraz z premierą nowego urządzenia, firma przechodzi kompleksowy rebranding, będący kolejnym krokiem w stronę produkcji przemysłowej oraz urzeczywistnienia nowego wizerunku marki. Zmorph prezentuje nowe logo, nową stronę internetową oraz nową strategię marketingową, które umożliwią wrocławskiemu producentowi zdobycie wysokiej pozycji wśród firm z sektora przemysłowego.

Jak mówi dyrektor marketingu Zmorph – Bartosz Lanc:

Rebranding to jeden z najważniejszych momentów od czasu powstania firmy. Założona w 2012 roku jako start-up, ewoluowała tworząc niezawodną markę i partnera dla specjalistów w ponad 120 krajach. Wprowadzone zmiany umożliwią dalszą ekspansję na rynku globalnym, osiągnięcie celów globalnego wzrostu i wzmocnienie profesjonalnego wizerunku. Zmorph, wraz z nowym wizerunkiem, wychodzi na przeciw konkurencji, oraz oferuje coraz więcej możliwości swoim klientom i partnerom biznesowym.

Zmorph Fab – nowa odsłona najpopularniejszej na rynku wielofunkcyjnej drukarki 3D

Producent zapewnia, że Zmorph Fab to najbardziej zaawansowana i najłatwiejsza w obsłudze wielofunkcyjna drukarka 3D na rynku. Podobnie jak poprzednik – Zmorph VX, posiada system wymiennych głowic umożliwiający drukowanie 3D, frezowanie CNC, grawerowanie i cięcie laserem oraz druk 3D z mas i materiałów półpłynnych.

Zmorph Fab jest odpowiedzią na oczekiwania klientów i partnerów biznesowych. Jeszcze bardziej uproszczono jego obsługę i wymianę głowic, dodano także filtr HEPA, co czyni ją doskonałym dodatkiem do nowoczesnych sal lekcyjnych, FabLabów, warsztatów i laboratoriów projektowych. Za sprawą nowej elektroniki klasy przemysłowej, podwyższono jakość pracy i dodano nowe funkcjonalności. Jednym z przykładów może być nowy system Smart Toolheads wykrywający, która głowica jest zainstalowana.

Jak mówi Product Manager Zmorph, Eliza Wróbel:

Zmorph Fab jest łatwy w użyciu i niezawodny. To ostatnie ma kluczowe znaczenie dla produktu, który obsługuje trzy różne technologie wytwórcze i ma działać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.” 

Nowy Single Extruder

Zupełnie nowa, przeprojektowana głowica drukująca umożliwia szybsze wydruki przy zachowaniu wysokiej jakości powierzchni modeli. Posiada czujniki ruchu do wykrywania przepływu filamentu, które automatycznie pauzują urządzenie w przypadku gdy skończy się materiał eksploatacyjny. Wprowadzono także nowy system chłodzenia wydruku 3D, co zapewnia lepszy przepływ powietrza i szybsze drukowanie 3D. 

Usprawnienia w obróbce CNC

Zmorph Fab posiada szereg usprawnień w zakresie pracy z głowicą CNC. Pierwszym z nich jest nowy stół roboczy, który zapewnia łatwiejszy i szybszy montaż obrabianego materiału oraz umożliwia pracę z blokami materiału o nawet najbardziej niestandardowych kształtach. Dodano także nowe funkcje do oprogramowania Voxelizer, zapewniając bardziej płynny przepływ pracy zgodnie ze standardem CAM dla procedur CNC z operacjami STEP. Od teraz będzie można bez problemu zmieniać narzędzia w zakresie jednego GCode oraz wizualizację ścieżki pracy frezarki. 

Filtr HEPA

Zgodnie z nowymi wymaganiami dotyczącymi standardów edukacyjnych i bezpieczeństwa, Zmorph Fab został wyposażony w system filtracji HEPA. Dzięki temu praca z materiałami wytwarzającymi szkodliwe opary i cząstki, np. ABS, czy oparami powstającymi podczas grawerowania laserowego jest jeszcze bardziej bezpieczna. 

Nowy Voxelizer  

Wraz z premierą nowej maszyny dokonano aktualizacji w oprogramowaniu Voxelizer. Usprawniono w nim pracę z głowicą CNC i zawarto wiele nowych ustawień dla drukowania 3D. Podobnie jak reszta produktów marki, Voxelizer również przeszedł rebranding, aby dostosować się do nowego wizerunku firmy. 

Specyfikacja techniczna
 • technologie: FFF / FDM, frezarka CNC, grawer / frez laserowy, głowica do druku 3D z mas i materiałów półpłynnych 
 • obszar roboczy: 250 x 235 x 165 mm dla druku 3D – inne w zależności od zainstalowanej głowicy 
 • rozdzielczość druku 3D: 0,05-0,4 mm (w zależności od średnicy zainstalowanej dyszy) 
 • obsługiwane średnice materiału: 1,75 mm
 • obsługiwane średnice dysz: 0,2 / 0,3 / 0,4 / 0,5 mm
 • sposób poziomowania obszaru roboczego: automatyczny, ręczny 
 • łączność: USB, Ethernet, karta SD 
 • materiały: wszystkie pracujące do maksymalnej temperatury ekstrudera: 250°C i maksymalnej temperatury stołu roboczego: 125°C 
 • filtr: HEPA / węglowy
 • oprogramowanie: Voxelizer 
 • obsługiwane systemy operacyjne: Windows.
Ceny

Nowe urządzenie Zmorph Fab będzie można nabyć w czterech pakietach:

All-in-One3D PrinterCustom setBundle Box
+ Single Extruder
+ stół do druku 3D
+ CNC
+ stół do frezowania 
+ laser+ Single Extruder
+ stół do druku 3D


czyste urządzenie, do którego dokupuje się wybrane akcesoria (ceny poniżej)+ Single Extruder
+ stół do druku 3D
+ CNC
+ stół do frezowania
+ laser
+ Paste Extruder
+ Dual Extruder
13 999,00 PLN netto
17 218,77 PLN brutto
10 399,00 PLN netto
12 790,77 PLN brutto
8 999,00 PLN netto
11 068,77 PLN netto
16 799,00 PLN netto
20 662,77 PLN brutto

Ceny głowic i stołów roboczych:

 • Single Extruder Toolhead: 1 599,00 PLN netto
 • CNC Milling Toolhead: 1 099,00 PLN netto
 • Laser Toolhead: 2 199,00 PLN netto
 • Dual Extruder Toolhead: 1 990,00 PLN netto
 • Thick Paste Extruder Toolhead: 899,00 PLN netto
 • stół do druku 3D: 799,00 PLN netto
 • stół do frezowania CNC: 549,00 PLN netto

Rebranding i nowa strategia

Nowe logo i identyfikacja wizualna to część zupełnie nowej strategii firmy. W 2020 roku ZMorph przejął inną wrocławską firmę – 3D Printers Sp. z o.o., właściciela popularnej marki przemysłowych drukarek 3D – HBot. Dzięki temu połączeniu Zmorph pozyskał silny zespół inżynierów, który pozwoli poszerzyć portfolio polskiego producenta o nowe urządzenia i rozwiązania. 

Wraz z przejęciem 3D Printers, Zmorph zdobył wiedzę z zakresu wytwarzania produktów przemysłowych i cenne know-how, które pozwala opracowywać produkty spełniające wymagania stawiane profesjonalnym urządzeniom. Zespół R&D składający się ze specjalistów firmy ZMorph i HBOT pracuje nad kompletnym ekosystemem, który będzie niezawodny, zapewnia powtarzalność i odtwarzalność wydruków, a ponadto ich użyteczność i funkcjonalność. Nowa oferta będzie zawierać nie tylko urządzenia, ale również przeprojektowane oprogramowanie i firmware. Firma zapowiada również współpracę ze znanym producentem wysokiej jakości filamentów, tak aby dostarczyć rozwiązanie wysokiej jakości. Premiera kolejnego produktu jest zaplanowana na pierwszą połowę 2021 roku. Wraz z produktem zaplanowano globalną kampanię marketingową, która ma wspierać partnerów Zmorph w skutecznym dotarciu do klientów końcowych. Firma jest przekonana, że klienci skorzystają z możliwości jakie oferuje nowe urządzenie o nazwie Zmorph i500. 

Jak mówi CEO Zmorph, Maciej Nawrocki:

Od jakiegoś czasu można zaobserwować ewolucję rynku druku 3D w kierunku rozwiązań profesjonalnych i przemysłowych. Specjaliści od marketingu i sprzedaży przewidzieli wzrost zainteresowania specjalistycznymi urządzeniami już dwa lata wcześniej, co pozwoliło firmie przygotować adekwatną strategię. Przyszły rok to rok premier w Zmorph. Doświadczenie inżynierów pracujących przy HBot pozwoliło stworzyć nowe urządzenie inspirowane drukarką 3D klasy przemysłowej jaką był HBOT F300.

Źródło: www.3dprintingcenter.net

Patrycja Gwiazda
Inżynier biomedyczny zainteresowany niekonwencjonalnym i innowacyjnym podejściem do medycyny oraz jej połączeniem z nowoczesną technologią.

  Comments are closed.

  You may also like